24 kwietnia 2012

"Danone Nations Cup" w Brzesku

W najbliższy piątek, tj. 27. kwietnia w Brzesku odbędą się eliminacje wojewódzkie Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej „Danone Nations Cup 2012 – Puchar Dzieci”, które rozgrywane są od połowy kwietnia w szesnastu województwach. Organizatorami imprezy w Małopolsce, wspólnie z „Danone”, jest Rada Rodziców, działająca przy sekcji piłki nożnej – Orliki i Młodziki Okocimskiego KS Brzesko. To pierwsze takiej rangi zmagania w Brzesku, a zaznaczyć trzeba, że „Danone Nations Cup”, którego ambasadorem jest Zinedine Zidane, ma miejsce w 40 państwach od 13 lat. Corocznie startuje w nim ponad dwa miliony dziewcząt i chłopców z całego świata, w wieku od 11 do 12 lat. Z eliminacji wojewódzkich do dalszych etapów kwalifikuje się tylko jedna drużyna. Po raz pierwszy w historii, wielki finał odbędzie się w Polsce, a dokładniej w Warszawie. Gminę Brzesko w eliminacjach reprezentować będą Orliki i Młodziki Okocimskiego KS Brzesko.

Bez względu na wyniki spotkań będziemy wiernie kibicować naszym chłopcom. Wiemy, że zagrają na miarę swoich umiejętności, ale udział najlepszych zespołów Ligi małopolskiej takich jak AP 21 Kraków, Wisła Kraków czy Dunajec Nowy Sącz pozbawia nas złudzeń i oczekiwań na zwycięstwo. Co prawda Trener reprezentacji Polski Kazimierz Górski mawiał – „Piłka jest okrągła a bramki są dwie”, toteż nie tracimy nadziei i będziemy mocno trzymać kciuki za naszych małych piłkarzy – powiedziała Anetta Śnieg, koordynatorka zawodów i członkini Rady Rodziców sekcji piłkarskiej Orlików i Młodzików OKS-u.

W tym roku do „danonkowych konfrontacji” przystąpią 24 zespoły. W piątek na stadionie Okocimskiego, przy ul. Okocimskiej 34 będziemy gościć drużyny:

1. ABC FUTBOLU Bochnia
2. AC PAJACE CRACOVIA Kraków
3. GORLICE Gorlice
4. UKS Piłkarz Kraków
5. UKS „Dwójka” Zakopane I
6. UKS „Dwójka” Zakopane II
7. MUKS Dunajec Nowy Sącz
8. Górnik Libiąż
9. KS ZUBER Krynica
10. MOSiR Bochnia
11. Jaskółki Tarnów
12. Wisła Kraków
13. WIETRZYCHOWICE Wietrzychowice
14. AP 21 Kraków
15. AP 2011 Zabierzów
16. Szkoła Podstawowa 68 Kraków
17. MSPN’09 Maków Podhalański
18. Radłovia Radłów
19. DUJAWA I Gładyszów
20. DUJAWA II Gładyszów
21. Orliki Bochnia
22. SP Zembrzyce
23. Orliki i Młodziki Okocimski KS Brzesko
24. INTER CAMPUS Kraków

Organizatorami Turnieju w Brzesku są: przedstawiciel „Danone” Pan Jakub Kosiński oraz koordynatorzy Anetta Śnieg i Ewa Witkowska, reprezentujące Radę Rodziców sekcji Orliki i Młodziki Okocimskiego KS Brzesko, wspierane przez członków Rady.

Wszystkich fanów piłki nożnej, przyjaciół Okocimskiego KS Brzesko serdecznie zapraszamy do kibicowania najmłodszym adeptom OKS-u. Początek turnieju 27 kwietnia (piątek) o godz. 9:00, a zakończenie planowane jest na 17:00. Wstęp wolny!

Komentarze