25 marca 2012

Okocimski potwierdza dominację

Okocimski KS Brzesko, po blisko czteromiesięcznej przerwie, wznowił rywalizację o ligowe punkty i odniósł pewne zwycięstwo nad Resovią Rzeszów. Pierwszą bramkę w tym sezonie zdobył Mateusz Urbański, a kropkę nad „i” postawił Piotr Darmochwał. Była to 14. victoria „Piwoszy” i dziewiętnasty mecz bez porażki, a trzynasty bez straconego gola.

Początek meczu w wykonaniu podopiecznych Krzysztofa Łętochy był niemrawy. Nie najlepiej wyglądała także drużyna gości, która skupiła się na bronieniu dostępu do bramki i liczyła na szybkie kontry. Tego dnia rozbijały się one na lini obrony, gdzie w środku dzielił i rządził Radosław Jacek z Mateuszem Urbańskim. W 6. minucie groźnie uderzał Tomasz Ciećko, ale były zawodnik Kolejarza Stróże pomylił się o kilka metrów. Nie najciekawsze spotkanie ożywiło się dopiero w 27. minucie, kiedy to bliski trafienia do siatki był Radosław Jacek. Defensor „Piwoszy” główkował jednak minimalnie obok słupka i na przerwę zawodnicy schodzili przy bezbramkowym remisie. W drugiej odsłonie nadal więcej z gry miał Okocimski i tym razem udało im się to udokumentować trafieniami. „Piwosze” powoli zaczęli czuć rytm i atmosferę meczu. Najpierw swoją pierwszą bramkę w tym sezonie, a drugą w barwach Okocimskiego, zdobył Mateusz Urbański, wykorzystując wrzutkę Dawida Dynarka, a na 2-0 podwyższył Piotr Darmochwał. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do „sieci”. W ostatnim kwadransie tej konfrontacji dłużej przy piłce utrzymywali się „Piwosze”, ale już nikt z nich nie wpisał się do protokołu meczowego. Spotkanie z Resovią Rzeszów kończy się ostatecznie zwycięstwem niepokonanego lidera 2 Polskiej Ligi gr. wschodniej. Za tydzień ciężki wyjazd do Niepołomic i rywalizacja z miejscową Puszczą, która znajduje się na najniższym stopniu podium drugoligowego zestawienia.

[match id=180]

Bramki:

59′ Mateusz Urbański, 74′ Piotr Darmochwał

Okocimski KS Brzesko: Mieczkowski – Wawryka, Jacek, Urbański, Pawłowicz – Oświęcimka (79′ Pyciak), Dynarek, Darmochwał (85′ Krzak), Łytwyniuk – Trznadel (78′ Wojcieszyński), Smółka (83′ Ogar)

Resovia Rzeszów: Pietryka – Chrabąszcz, Domoń, Nikanowycz, Szkolnik – Ogrodnik (81′ Sulkowski), Frankiewicz, Juszkiewicz, Brągiel (68′ Kwiek) – Kantor (66′ D. Góra), Ciećko (46′ Hajduk)

Żółta kartka: Szkolnik