17 marca 2012

Tuzin bramek na koniec przygotowań

W ostatnim sparingu, przed startem drugoligowych zmagań, piłkarze Okocimskiego KS Brzesko urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki, rozbijając IV-ligowy Dunajec Zakliczyn aż 12-0. Teraz podopieczni Krzysztofa Łętochy mogą skupić się tylko i wyłącznie na najbliższym ligowym rywalu, Resovii Rzeszów.

W wiosennej aurze, „Piwosze” mierzyli się z Dunajcem Zakliczyn, który na co dzien występuje na czwartoligowych boiskach. Już po 7 minutach Okocimski prowadził, kiedy Paweł Smółka znalazł drogę do bramki zakliczynian. Nie minęło pięć minut, a mieliśmy już 2-0. Tym razem Smółka zamienił się w asystenta i dobrym podaniem obsłużył Iwana Litwiniuka. Chwilę później napastnik brzeszczan skompletował klasycznego hattricka. Najpierw zamienił na trafienie dośrodkowanie Michała Oświęcimki, a 120 sekund później popisał się pięknym uderzeniem zza linii pola karnego, nie dając szans bramkarzowi oponenta. W pierwszej połowie oglądaliśmy jeszcze jednego gola, autorstwa Roberta Trznadela (asysta Oświęcimki). Po zmianie stron na placu gry zameldowali się: Aleksander Kozioł, Damian Szymonik, Rafał Cegliński, Tomasz Baliga, Jarosław Krzak, Wojciech Wojcieszyński oraz Tomasz Ogar. Skład zmodyfikowany, ale obraz gry nie uległ zmianie. Cały czas tempo dyktował lider 2 Polskiej Ligi gr. wschodniej i aż siedmiokrotnie znajdował drogę do sieci rywala. Zaczął Piotr Darmochwał, który po solowej akcji, pewnie pokonał goalkeepera Dunajca, a dzieła zniszczenia dokonał Radosław Jacek. W międzyczasie do protokołu meczowego wpisał się dwukrotnie Jarosław Krzak, a cegiełkę do przekonywującego zwycięstwa dołożyli jeszcze: Tomasz Ogar, Wojciech Wojcieszyński oraz Michał Oświęcimka. Tym oto miłym akcentem zakończył się okres przygotowawczy „Piwoszy”, przed rundą wiosenną drugoligowych zmagań. Teraz zajęcia, treningi i analizy przed pierwszym meczem o punkty, który rozegrany zostanie już w najbliższą niedzielę, tj. 25 marca o godz. 16:00 w Brzesku, a rywalem będzie Resovia Rzeszów.

Okocimski KS Brzesko – Dunajec Zakliczyn 12-0 (5-0)

Bramki: 7′, 19′, 21′ Paweł Smółka, 60′, 84′ Jarosław Krzak, 12′ Iwan Litwiniuk, 26′ Robert Trznadel, 49′ Piotr Darmochwał, 50′ Michał Oświęcimka, 56′ Tomasz Ogar, 58′ Wojciech Wojcieszyński, 88′ Radosław Jacek

Okocimski KS Brzesko: Dawid Mieczkowski, Mateusz Wawryka, Radosław Jacek, Mateusz Urbański, Mateusz Pawłowicz, Dawid Dynarek, Piotr Darmochwał, Iwan Litiwniuk, Michał Oświęcimka, Robert Trznadel, Paweł Smółka

po przerwie zagrali: Aleksander Kozioł, Damian Szymonik, Rafał Cegliński, Tomasz Baliga, Jarosław Krzak, Wojciech Wojcieszyński, Tomasz Ogar (wszyscy od 46′) oraz Konrad Wieczorek i Paweł Pyciak (od 60 minuty na boisku)

Dunajec Zakliczyn: Mateusz Ludwa, Damian Falkowski, Tomasz Juszczyk, Wacław Maciosek, Łukasz Oświęcimski, Przemysław Libera, Dominik Cabała,  Krzysztof Krauze, Mateusz Ślęczka, Piotr Boruch, Dariusz Bałut

po przerwie: Kamil Migdał, Artur Wstępnik, Wojciech Włodarczyk, Przemysław Górski, Piotr Czermak, Patryk Świerczek, Dariusz Gwiżdż, Mariusz Niemiec