9 marca 2012

"Trzej przyjaciele z boiska"

Już jutro, o godz. 11 na bocznym boisku, przy ul. Mickiewicza, odbędzie się przedostatni mecz kontrolny Okocimskiego KS Brzesko, podczas powoli kończącego się okresu przygotowawczego. Rywalem „Piwoszy” będzie Limanovia Szubryt, na codzień występująca w III lidze (gr. małopolsko-świętokrzyska), dla której mecz z brzeszczanami będzie generelanym sprawdzianem przed startem rundy wiosennej. OKS do pierwszego ligowego meczu ma jeszcze dwa tygodnie.

Limanovia po szesnastu spotkaniach zajmuje czwarte miejsce w trzecioligowym zestawieniu, z dorobkiem trzydziestu punktów (strata szesciu do lidera, Popradu Muszyna). Podopieczni Mariana Tajdusia mają za sobą dość długą przygodę z Pucharem Polski, kiedy to w 1/8 odpadli, przegrywając z Wisłą Kraków 1:2. Później wyszło na jaw, że w szeregach limanowian wystąpił nieuprawniony zawodnik (Dawid Basta) i Limanovia została ukarana walkowerem (0:3 przyp. red.). Na murawie prawdopodobnie zobaczymy „trzech przyjaciół z boiska”, którzy nie tak dawno grali ze sobą w jednej drużynie. Mowa tutaj oczywiście o Pawle Smółce, Radosławie Jacku oraz Arturze Prokopie, byłych zawodnikach Termalici Bruk-Bet Nieciecza.  Trener Krzysztof Łętocha poraz drugi będzie miał okazję zobaczyć poczynania swoich zawodników na boisku trawiastym i wdrążać w drużynę założenia taktyczne. Do dyspozycji szkoleniowca „Piwoszy” będzie już najprawdopodobniej Tomasz Baliga, który zmagał się ostatnio z lekkim urazem.

Wszystkich sympatyków Okocimskiego serdecznie zapraszamy na sparing z Limanovią Szubryt. Będzie to kolejna okazja, aby zobaczyć swoich ulubieńców w akcji.

Komentarze