2 marca 2012

Kontynuować założenia taktyczne

Okres przygotowawczy Okocimskiego KS Brzesko, do zbliżającej się wielkimi krokami rundy rewanżowej 2 Polskiej Ligi gr. wschodniej, powoli wkracza w decydującą fazę. Przed podopiecznymi Krzysztofa Łętochy kolejny, już dziewiąty, mecz kontrolny. Tym razem przeciwnikiem „Piwoszy” będzie pierwszoligowy Kolejarz Stróże, jedna z rewelacji bieżącego sezonu na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy. Po dwudziestu spotkaniach stróżanie plasują się na wysokim 5. miejscu z dorobkiem 33 punktów.

W przerwie Kolejarz poczynił dość znaczące wzmocnienia: Kamil Nitkiewicz (MKS Kluczobrok), Łukasz Bocian (PGE GKS Bełchatów) oraz napastnicy Dawid Rupa z Cracovii ME i Krzysztof Gajtkowski. Ten ostatni jest chyba najbardziej znany fanom piłki nożnej. Ma na swoim koncie występy w takich zespołach jak Lech Poznań, Korona Kielce, Polonia Warszawa, a ostatnio Warta Poznań. Defonsorzy „Piwoszy” będą musieli zwrócić baczną uwagę na tego zawodnika.

Jak wyglądały ostatnie konfrontacje obydwóch zespołów? Okocimskiemu w sezonie 2009/2010 rywal ze Stróż wyjątkowo „leżał”.  Na wyjeździe OKS pokonał rywala 2-1, po bramkach nie grających już w Brzesku: Sławomira Jagły oraz Pawła Piotrowicza. Z kolei pojedynek na Okocimskiej zakończył się bezbramkowym remisem. Rywalizacje z Kolejarzem zawsze obfitowały w upomnienia sędziowskie, w postaci kartoników. Brzeszczanie wyjazdowy mecz kończyli w „dziewiątkę”, bowiem za dwie żółte kartki, w konsekwencji czerwone, z placu gry „wylecieli” Tomasz Ogar oraz Piotr Darmochwał.

W dotychczasowych sparingach Kolejarz Stróże aż pięciokrotnie remisował:  z Puszczą Niepołomice, Garbarnią Kraków, Partizanem Bardejów, Wartą Poznań oraz Limanovią Limanova. Zwycięsko zakończyły się ich cztery mecz-testy ze Szczakowianką Jaworzno, Resovią Rzeszów, Iglopolem Dębica oraz rzeszowską Stalą.

Trener Krzysztof Łętocha, jak mówił nam w poprzednich rozmowach, skupi się na kontynuowaniu zadań, schematów, wariantów gry, jakie są ćwiczone podczas okresu przygotowawczego.  – Kolejarz to mocna ekipa z pierwszej ligi, która znajduje się w punkcie kulminacyjnym przygotowań. My będziemy się starali grać to, co ćwiczymy cały czas na zajęciach –powiedział trener OKS-u.

Początek spotkania o godz. 12:00, na bocznym boisku, przy ul. Mickiewicza w Brzesku.

Komentarze