14 stycznia 2012

"Piwosze" zagrają w Tarnowie ?

Czy piłkarska pierwsza liga zagości w Tarnowie? Niewykluczone, że tak się stanie już w lipcu. Możliwości gry na Stadionie Miejskim nie wykluczają bowiem działacze Okocimskiego Brzesko. Poniżej przedstawiamy artykuł z Gazety Krakowskiej.

Przedstawiciele pewnie prowadzących w drugiej lidze „Piwoszy” powoli wybiegają w przyszłość i chcą być jak najlepiej przygotowani do ewentualnych występów na zapleczu ekstraklasy. To, rzecz jasna, związane jest z otrzymaniem przez klub, ale też stadion licencji. W przypadku obiektu już się coś dzieje. Do końca lutego zostanie na nim zainstalowanych 20 kamer do monitoringu. Oprócz tego planuje się przebudowę trybuny głównej. Zgodnie z pierwszoligowymi wymogami ma pomieścić 500 osób. Obecna ma niewiele ponad 300 miejsc.

– Projekt właśnie się tworzy. Zakłada powstanie trybuny na więcej niż 500 miejsc. Może się tak zdarzyć, że nie zdążymy ze sfinalizowaniem tej inwestycji przed rozpoczęciem rozgrywek. Postępowania przetargowe trochę trwa, a do tego trzeba dodać czas na same roboty. Jeżeli stadion nie będzie spełniał wymogów, pod znakiem zapytania pozostanie możliwość gry na nim. Zakładając taki scenariusz, musimy być przygotowani na wyjście awaryjne. Niewykluczone wówczas, że jeden czy dwa spotkania rozegralibyśmy poza Brzeskiem na innym obiekcie. Świetnie do tego nadawałby się Stadion Miejski w Tarnowie. Spełnia wszelkie wymogi. W tej sprawie zamierzam w najbliższych dniach rozmawiać z prezydentem Ryszardem Ścigałą – informuje Czesław Kwaśniak, prezes Okocimskiego Brzesko.

„Piwosze” w razie awansu niekoniecznie musieliby jednak rozgrywać swoje spotkania w Tarnowie. W tej sprawie możliwe są również dwa inne rozwiązania. Pierwsze to rozgrywanie wszystkich spotkań na wyjazdach. Drugie to otrzymanie przez klub licencji warunkowej. – Dla mnie priorytetem jest, żeby kibice w Brzesku bez żadnych przeszkód oglądali pierwszą ligę. Mam nadzieję, że tak się stanie, a w sam awans głęboko wierzę – dodaje prezes Kwaśniak.

Okocimski Brzesko nie jest jedyną drużyną, która w ostatnich latach rozważała grę na Stadionie Miejskim w Tarnowie. Z władzami miasta na ten ten temat rozmawiali działacze krakowskiej Wisły. Szukali obiektu zastępczego na czas remontu ich stadionu. Ostatecznie zdecydowali się na występy w Sosnowcu, a potem w Nowej Hucie.

źródło: Gazeta Krakowska

Komentarze