19 listopada 2011

"Piwosze" pokonują Motor Lublin

Okocimski KS Brzesko na zakończenie tegorocznych zmagań pewnie pokonuje Motor Lublin. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu przewaga „Piwoszy” nad trzecią drużyną wynosi już piętnaście punktów. Piłkarze jak i cały sztab szkoleniowy mogą udać się na zasłużony odpoczynek.

Przed meczem na drobny uraz kolana narzekał Dawid Dynarek, dlatego w środku pola zastąpił go Tomasz Baliga, dla którego był to pierwszy ligowy mecz w wyjściowej jedenastce. Po raz drugi z rzędu na ławce usiadł Mateusz Pawłowicz, a obowiązki kapitańskie przejął Mateusz Wawryka. Trener Krzysztof Łętocha daje odpocząć zawodnikom, bo wie jaki ciężki sezon mają w nogach. Spotkanie rozpoczęło się dość nerwowo. Już w pierwszej akcji gości, Damian Szpak miał okazję otworzyć wynik spotkania, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. W 9 minucie mieliśmy bramkę, ale dla Okocimskiego. Fatalny błąd w skutkach popełnił Mateusz Oszust, co skrzętnie wykorzystał Iwan Litwiniuk, pakując piłkę do pustej siatki. „Piwosze” lepszego początku meczu nie mogli sobie chyba wymarzyć. W późniejszych fragmentach gry byliśmy świadkami twardej i nie zawsze czystej walki. Gospodarze nie chcieli poprzestać na jednym trafieniu, ale brakowało skuteczności i wykończenia. Świetną interwencją po rzucie wolnym, wykonywanym przez Piotra Darmochwała, popisał się Mateusz Oszust, który po rykoszecie zdołał jeszcze sparować piłkę poza linię końcową. Skromnym prowadzeniem OKS-u zakończyło się pierwsze 45 minut. W drugiej odsłonie mieliśmy bardzo podobny scenariusz. Przewagę widoczną miał Okocimski, a Motor liczył na szybkie kontry. Lublinianom ten wariant dzisiaj jednak nie wychodził zbyt dobrze. W 60 minucie na 2:0 podwyższa Mateusz Wawryka, który pewnie wyegzekwował jedenastkę, odgwizdaną po zagrniu ręką w polu karnym. Piłkarze Motoru nie mieli nic do stracenia i starali się złapać kontakt z „Piwoszami”. Najwięcej zamętu siali po stałych fragmentach gry, ale albo pewnie interweniował Dawid Mieczkowski, albo Michał Oświęcimka wybijał piłkę z linii bramkowej. Brzeszczanie odnoszą trzynaste ligowe zwycięstwo, zachowując także po raz trzynasty czyste konto. Przed zawodnikami długo wyczekiwana przerwa i odpoczynek – jak najbardziej zasłużony.

[match id=178]
Bramki: Litwiniuk 9′, Wawryka 60′ (k)

Okocimski KS Brzesko: Mieczkowski, Wawryka, Urbański, Jacek, Szymonik, Baliga, Litwiniuk (66 Pyciak), Darmochwał, Oświęcimka (85 Wieczorek), Trznadel (82 Głaz), Ogar (73 Wojcieszyński)

Motor Lublin: Oszust, Falisiewicz, Karwan, Santos, Młynarski (46 Temerivskyi), Popławski, Niżnik (79 Kycko), Litun, Prędota, Dykyy, Szpak (46 Górnik)

żółte kartki: Urbański – Litun, Falisiewicz, Temerivskyi, Prędota

GALERIA:

[nggallery id=30]

fot. Grzegorz Migdał

Komentarze