13 listopada 2011

Przełamana iławska niemoc

Okocimski KS Brzesko w ramach 19 kolejki 2 Polskiej Ligi gr. wschodniej pewnie pokonuje na wyjeździe Jezioraka Iławę 2:0, pozostając nadal niepokonanym liderem drugoligowych zmagań. Bramki dla „Piwoszy” zdobywali Tomasz Ogar oraz Rafał Cegliński. Brzeszczanie przełamują iławską niemoc, bowiem w poprzednim sezonie dwukrotnie ulegli Jeziorakowi, a w tym roku pewnie wbili rywalowi 5 bramek, nie tracąc przy tym ani jednej.

Trener Krzysztof Łętocha zdecydował się posadzić na ławce kapitana – Mateusza Pawłowicza. Od pierwszej minuty mecz rozpoczęli Damian Szymonik, a także Rafał Cegliński, zastępujący zawieszonego za kartki Mateusza Urbańskiego. Spotkanie rozgrywane było przy sporym mrozie, ale nie przeszkadzało to „Piwoszom” w odniesieniu pewnego zwycięstwa. Wynik konfrontacji w 24 minucie otworzył Tomasz Ogar, który wykorzystał płaskie dośrodkowanie Mateusza Wawryki i posłał piłkę między nogami bramkarza gości, Dawida Kręta. Obrońcy iławian nie mogą znaleźć sposobu na tego napastnika. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej, w meczu z Jeziorkiem, Tomasz Ogar skompletował hattricka. Kilka minut później OKS po raz drugi cieszył się z bramki, ale Iwan Litwiniuk decyzją arbitrów był na pozycji spalonej i gol nie został uznany. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem przyjezdnych. W przerwie problemy zdrowotne zgłosił strzelec bramki, a w jego miejsce na placu gry pojawił się Michał Oświęcimka. W 54 minucie mieliśmy już 2:0. Na strzał z 40 metrów z rzutu wolnego zdecydował się Mateusz Wawryka. Piłka odbiła się w polu karnym od zdezorientowanych obrońców i trafiła pod nogi Rafała Ceglińskiego, który nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem bramkarza iławian. Było to pierwsze trafienie Rafała w tym sezonie. Kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim w Iławie więcej bramek już nie oglądali. Podopieczni Krzysztofa Łętochy potwierdzają swoją dominację, wygrywając po raz dwunasty. Za tydzień „u siebie” podejmować będą Motor Lublin. Będzie to szlagier 20 kolejki, który zakończy tegoroczne zmagania.