3 listopada 2011

"Piwosze" są już na półmetku

Za nami runda jesienna 2 Polskiej Ligi gr. wschodniej i pora na podsumowania. Okocimski KS Brzesko po 15 spotkaniach zgromadził na swoim koncie 35 puntów. Złożyło się na to 10 zwycięstw oraz 5 remisów. „Piwosze” są jedną z nielicznych drużyn w Polsce, które do tej pory nie przegrały żadnego ligowego meczu. To ogromny sukces tych młodych zawodników jak i całego sztabu szkoleniowego. Liczymy, że po rundzie wiosennej również uśmiech zagości na naszych twarzach.

[standings league_id=1 template=extend logo=true]

Wielokrotnie podkreślaliśmy znakomity bilans bramkowy (26-6). Na słowa uznania zasługuje cały blok defensywny na czele z bramkarzami: Dawidem Mieczkowskim oraz Aleksandrem Koziołem, którzy aż w 10 spotkaniach zachowywali czyste konto! Trener Krzysztof Łętocha nie rotował obrońcami, starał się utrzymywać żelazną czwórkę i jak widać, była to słuszna decyzja. Świetnie do drużyny wkomponował się Radosław Jacek, były zawodnik Termalici Bruk-Bet Nieciecza, który z obrońcami „Piwoszy” szybko znalazł wspólny język, co zresztą widać gołym okiem na boisku. Okocimski to również najskuteczniejsza drużyna, aż 26 – krotnie pokonywali bramkarzy rywali.

Lp. Imię i nazwisko
1. Paweł Smółka 6
2. Piotr Darmochwał 4
3. Tomasz Ogar 4
4. Mateusz Wawryka 3
5. Iwan Litwiniuk 3
6. Paweł Pyciak 1
7. Dawid Dynarek 1
9. Michał Oświęcimka 1
10. Tomasz Baliga 1
11. Robert Trznadel 1
12. Radosław Jacek 1

Najczęściej czynił to Paweł Smółka, który po fali krytyki jaka spadła na niego po rozpoczęciu sezonu, odblokował się i jest najlepszym strzelcem „Piwoszy” (6 trafień). Koledzy z drużyny jak i trener podkreślają, że nie jest on rozliczany tylko z bramek, ale z zadań jakie powierza mu się na placu gry. Co najważniejsze wykonuje je jak należy. Oprócz Pawła Smółki na listę strzelców wpisało się 3/4 zawodników Okocimskiego, co tylko może cieszyć trenera Krzysztofa Łętochę, który wielokrotnie powtarzał, że dysponuje szerokim i równym składem.

Dla wielu drużyn sporym problemem są osłabienia spowodowane przez zawieszenia za kartki. Piłkarze Okocimskiego czterokrotnie pauzowali za nadmiar żółtych kartek. Niechlubnym liderem w klasyfikacji kartkowiczów jest Mateusz Urbański ( 6 żółtych i 1 czerwona). Tuż za nim plasuje się Michał Oświęcimka oraz Radosław Jacek. W sumie „Piwosze” uzbierali 38 żółtych i 1 czerwoną kartkę.

Lp. Imię i nazwisko
1. Mateusz Urbański 6 1
2. Michał Oświęcimka 5
3. Radosław Jacek 5
4. Paweł Pyciak 4
5. Mateusz Wawryka 4
6. Piotr Darmochwał 3
7 Iwan Litwiniuk 2
8. Mateusz Pawłowicz 2
9. Jarosław Krzak 2
10. Tomasz Ogar 1
11. Dawid Dynarek 1
12. Dawid Mieczkowski 1
13. Sebastian Głaz 1
14. Tomasz Baliga 1

Oprócz 2 Polskiej Ligi gr. wschodniej, Okocimski rywalizował w Pucharze Polski. Rozpoczął od rundy przedwstępnej i zwycięstwa ze Stalą Rzeszów 1:0, po bramce Tomasza Ogara tuż przed końcem dogrywki. Później „Piwosze” w takich samych rozmiarach pokonali Pelikana Łowicz, a w następnym etapie po serii rzutów karnych wyeliminowali pierwszoligowego – Górnika Polkowice. Swoją przygodę z Pucharem Polski zakończyli 27 września, przegrywając z aktualnym Wicemistrzem Polski – Śląskiem Wrocław 1:3. Honor brzeszczan uratował Michał Oświęcimka.

Na zakończenie przybliżymy Państwu kwestie ilości występów piłkarzy Okocimskiego. Bezsprzecznym liderem jest wychowanek Okocimskiego – Mateusz Wawryka, który nie opuścił ani jednego spotkania, spędzając na placu gry aż 1440 minut ! Tuż za nim plasuje się kapitan Piwoszy – Mateusz Pawłowicz (14 występów – 1263 min), a na najniższym stopniu podium znalazł się Radosław Jacek (14 występów – 1260 min). Najrzadziej grającymi zawodnikami byli – Rafał Cegliński oraz Damian Szymonik. Ani razu nie zobaczyliśmy w akcji Konrada Wieczorka, który cierpliwie czeka na swoją szansę po transferze z Cracovii Kraków ME.

Komentarze