16 października 2011

"Piwosze" uciekają rywalom !

Okocimski KS Brzesko pewnie pokonuje Pogoń Siedlce 2:0, w ramach 15 kolejki 2 Polskiej Ligi gr. wschodniej. „Piwosze” odnoszą 10 ligowe zwycięstwo dzięki bramkom Piotra Darmochwała oraz Iwana Litwiniuka i skrzętnie wykorzystują potknięcia rywali z „czuba” tabeli. Przewaga brzeszczan nad drugim OKS-em 1945 Olsztyn wynosi już 8 punktów.

Trener Krzysztof Łętocha powrócił do podstawowego ustawienia, z Dawidem Mieczkowskim na bramce i Mateuszem Pawłowiczem na lewej obronie. Po pauzie spowodowanej czerwoną kartką do 11-stki powrócił także Mateusz Urbański. Jedyną zmianą w szeregach „Piwoszy” była obecność Tomasza Ogara, który zastąpił Roberta Trznadla. Już w pierwszej akcji Okocimski mógł wyjść na prowadzenie, ale próby Piotra Darmochwała oraz Dawida Dynarka zostały zablokowane przez obrońców Pogoni. Później mieliśmy trochę mniej ciekawy fragment gry – walkę w środku boiska. Kibice zgromadzeni na Okocimskiej 34 bramkę oglądali w 18 minucie, kiedy to piłkę wrzuconą z autu przejął Piotr Darmochwał i pokonał goalkeepera gości strzałem w długi róg bramki. Dwie minuty wcześniej plac gry z powodu kontuzji musiał opuścić obrońca siedlczan – Chinonso Agu. Podobny los spotkał napastnika Okocimskiego – Pawła Smółki, którego po przerwie zmienił Robert Trznadel. Pod koniec pierwszej połowy za dwie żółte kartki, w konsekwencji czerwoną z boiska „wyleciał” Marek Kaliszewski. Goście całą drugą odsłonę spotkania grali w osłabieniu. „Piwosze” utrzymywali się przy piłce, często zagrażając oponentowi. W 71 minucie mieliśmy już 2:0. Piotr Darmochwał tym razem spełnił się w roli asystenta, podając piłkę do Iwana Litwiniuka. Ukraińcowi nie pozostało nic innego jak tylko z najbliższej odległości skierować futbolówkę do „sieci”. Mimo dwubramkowego prowadzenia gospodarze nie zwalniali tempa, ale próby Roberta Trznadla oraz Wojciecha Wojcieszyńskiego zatrzymywały się do dobrze interweniującego bramkarza Pogoni Siedlce i wynik nie uległ już zmianie. Podopieczni Krzysztofa po maratonie meczowym mają teraz tydzień odpoczynku. W sobotę, w Poniatowej zmierzą się z Wisłą Puławy. Po dzisiejszym meczu możemy już na 100% powiedzieć, że Okocimski KS Brzesko zostaje Mistrzem Jesieni.