23 września 2011

Okocimski nokautuje wicelidera

Okocimski KS Brzesko na własnym terenie, w szlagierze 11 kolejki 2 Polskiej Ligi gr. wschodniej rozbija wicelidera tabeli – OKS 1945 Olsztyn aż 5:0. Hattricka skompletował Paweł Smółka, a po dwie asysty w tym meczu zaliczyli: Mateusz Pawłowicz oraz Piotr Darmochwał. „Piwosze” w świetnych nastrojach mogą już wyłącznie skupić się  na wtorkowej konfrontacji, w ramach 1/16 Pucharu Polski, z obecnym wicemistrzem Polski – Śląskiem Wrocław.

Festiwal strzelecki rozpoczął się już w 3 minucie. Bardzo dobrze w polu karnym z piłką obrócił się Paweł Smółka i uderzył na bramkę olsztynian. Bramkarzowi udało się jednak ten strzał sparować, ale przy dobitce Michała Oświęcimki był już bezradny. Podopieczni Krzysztofa Łętochy nie cofnęli się, ale atakowali z jeszcze większym animuszem, raz po raz nękając Piotra Skibę. Niespełna kwadrans po strzelonej bramce, „Piwosze” mieli okazję podwyższyć prowadzenie, jednak strzał Mateusza Wawryki padł łupem goalkeepera „Dumy Warmii”. To co nie udało się wychowankowi Okocimskiego, wyszło w 31 minucie Pawłowi Smółce. Dwójkowa akcja Darmochwał – Smółka kończy się przepięknym trafieniem, w same okienko, tego drugiego. Bramka stadiony świata. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. Po przerwie na boisku zameldował się Tomasz Baliga, zmieniając Dawida Dynarka. Zaraz na początku drugiej odsłony, „Piwosze” zdobywają trzecią bramkę. Piotr Darmochwał „nawinął” obrońcę na 16 metrze i wyłożył piłkę jak na tacy Pawłowi Smółce, a jemu nie pozostało nic innego jak tylko trafić do siatki. Chwilę później to Paweł chciał odwdzięczyć się młodszemu koledze, ale strzał Piotra Darmochwała zatrzymał się na obrońcy OKS 1945 Olsztyn. W 68 minucie hattricka skompletował brzeski napastnik, wykorzystując dobre dośrodkowanie na bliższy słupek Mateusza Pawłowicza. Po tej akcji trener Krzysztof Łętocha postanowił dać odpocząć Pawłowi i wpuścił na plac gry Tomasza Ogara. W późniejszej części szlagierowej konfrontacji Okocimski utrzymywał się przy piłce i momentami zbyt lekceważąco rozgrywał akcję. Na szczęście tego dnia świetnie dysponowana była linia defensywna „Piwoszy”, która po raz kolejny zagrała na „zero” z tyłu. Dzieła zniszczenia olsztynian dokonał Piotr Darmochwał, wykorzystując podanie od kapitana Okocimskiego, ustalając wynik meczu 5:0. Gospodarze mieli jeszcze szansę na szóstą bramkę, ale Wojciech Wojcieszyński przegrał pojedynek z bramkarzem. Na boisku nie było widać tego, że gra lider z wiceliderem. Cieszy odblokowanie się Pawła Smółki, a także znakomita postawa Piotra Darmochwała, który udowadnia, że jako młodzieżowiec nie boi się wziąć ciężaru na swoje barki i nakręca ofensywne poczynania brzeszczan. Dobrą grę młodzieżowców z Brzeska oglądał dzisiaj trener Reprezentacji Polski do lat 18 i 20 – Janusz Białek i na pewno w swoim notesie zapisał kilka nazwisk. Okocimski dzięki dzisiejszemu zwycięstwu kontynuuje znakomitą passę meczów bez porażki (7 zwycięstw i 4 remisy). Już w najbliższy wtorek, 27 września o godz. 15:30 długo oczekiwany moment w Brzesku – 1/16 Pucharu Polski i konfrontacja ze Śląskiem Wrocław.

[match id=103]

Bramki: 3′ Michał Oświęcimka , 31′, 49′, 68′ Paweł Smółka, 81′ Piotr Darmochwał

Okocimski KS Brzesko: Dawid Mieczkowski – Mateusz Wawryka, Radosław Jacek, Mateusz Urbański, Mateusz Pawłowicz – Michał Oświęcimka (73′ Jarosław Krzak), Dawid Dynarek (46′ Tomasz Baliga), Piotr Darmochwał, Paweł Pyciak – Robert Trznadel (55′ Wojciech Wojcieszyński), Paweł Smółka (70′ Tomasz Ogar).

OKS 1945 Olsztyn: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Arkadiusz Koprucki, Paweł Baranowski, Paweł Głowacki – Łukasz Suchocki (59′ Radosław Stefanowicz), Łukasz Jegliński, Robert Tunkiewicz, Piotr Łysiak (67′ Igor Biedrzycki), Michał Świderski – Krzysztof Filipek (64′ Paweł Łukasik).

żółte kartki: Dawid Dynarek, Mateusz Pawłowicz – Paweł Głowacki

Szczegółowy zapis spotkania (minuta po minucie) znajduje się pod tym linkiem

GALERIA:

[nggallery id=21]

Fot. Grzegorz Migdał

Komentarze