18 września 2011

Wymęczony remis – cel osiągnięty

Okocimski KS Brzesko przy sztucznym oświetleniu zremisował w Suwłakach z tamtejszymi Wigrami 1:1, w ramach 10 kolejki 2 Polskiej Ligi gr.wschodniej. Bramkę dla gości w 14 minucie z rzutu karnego zdobył Mateusz Wawryka. „Piwosze” nadal pozostają niepokonaną drużyną na froncie drugoligowym i liderem bieżących rozgrywek.

Przed meczem wiadomo było, że w Suwałkach nie zobaczymy trójki zawodników, w tym dwóch defensorów: Mateusza Urbańskiego, Radosława Jacka oraz Michała Oświęcimki. Sztab szkoleniowy głowił się jak zestawić linię defensywną i zdecydował się na Rafała Ceglińskiego oraz Dawida Dynarka  (nominalny pomocnik). Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla podopiecznych Krzysztofa Łętochy. W 14 minucie po rzucie wolnym, ręką w polu karnym zagrywał obrońca Wigier i sędzia bez wahania wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Mateusz Wawryka, uderzając pewnie w lewy róg bramki Karola Salika. „Piwosze” z prowadzenia cieszyli się raptem kilka sekund. Piłkarze Wigier wykorzystali gapiostwo Okocimskiego i wyrównali stan meczu, dzięki trafieniu Przemysława Makarewicza. Później grę prowadzili gospodarze, a liderujący zespół z Brzeska bronił się na własnej połowie. Świadczyć o tym może fakt, że najgroźniejszą okazją jaką stworzyli sobie piłkarze z Brzeska był źle wykonany rzut wolny przez Pawła Smółkę. Pierwsze 45 minut zakończyło się remisem 1:1. W drugiej odsłonie niedzielnej konfrontacji Wigry Suwałki kontrolowały spotkanie, a Okocimski liczył tylko na stałe fragmenty gry. W końcówce arbiter nie uznał bramki strzelonej przez zawodnika Wigier, a Karol Salik wybronił uderzenie Tomasza Ogara i tym samym mecz zakończył się podziałem punktów. Brzeszczanie wywożą cenny punkt z Suwałk, realizując założony przed meczem paln, bowiem wszyscy wiedzieli, że bez podstawowej dwójki defensorów o dobry wynik na Suwalszczyźnie będzie niezwykle trudno. Już w piątek dojdzie do szlagieru 2 Polskiej Ligi gr. wschodniej. Do Brzeska zawita zespół wicelidera – OKS 1945 Olsztyn, tracący do „Piwoszy” tylko dwa oczka.

[match id=95]

Bramki: Przemysław Makarewicz 15′ – Mateusz Wawryka 14′ (karny)

Składy:

Wigry Suwałki: Karol Salik – Rafał Darda, Marcin Rogoziński, Przemysław Makarewicz, Krystian Słowicki (86′ Łukasz Walicki), Andrzej Niewulis (90′ Tomas Statkevicius), Sebastian Świerzbiński, Adam Pomian, Willer Souza Oliveira, Yago Oliveira (67′ Grażvydas Mikulenas), Andrius Brokas

Okocimski KS Brzesko: Dawid Mieczkowski – Mateusz Pawłowicz, Rafał Cegliński, Mateusz Wawryka, Wojciech Wojcieszyński (75′  Tomasz Baliga), Paweł Pyciak, Iwan Litwiniuk (59′ Jarosław Krzak), Piotr Darmochwał, Dawid Dynarek, Paweł Smółka, Robert Trznadel (65′ Tomasz Ogar)

Żółte kartki: Rogoziński, Willer, Mikulenas – Darmochwał, Krzak

GALERIA:

[nggallery id=20]

fot. Tomasz Żukowski/wigrysuwalki.eu

Komentarze