22 sierpnia 2011

Podsumowanie 5 kolejki

Za nami 5 kolejka 2 Polskiej Ligi gr. wschodniej. Na pierwszym miejscu nadal pozostaje Okocimski KS Brzesko, który pokonał na wyjeździe Resovię Rzeszów 1:0. Rzeszowianie są jak do tej pory jedynym zespołem, który nie zanotował żadnego trafienia. Kontakt z „Piwoszami” utrzymali zawodnicy Jezioraka Iławy, pewnie wygrywając na własnym terenie z OKS 1945 Olsztyn  2:0. Obydwie bramki padły w drugiej połowie. Po dość niespodziewanym zwycięstwie KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego z Sokołem Sokółka, podopieczni Rafała Wójcika awansowali z ostatniego miejsca na 14, tracąc tylko jeden punkcik do Garbarni Kraków, która została rozbita przez Wisłę Puławy (1:4). Miano „czerwonej latarni” rozgrywek po tej rundzie przypadło po porażce z Motorem Lublin zespołowi – Wigry Suwałki. Lublinianie awansowali na najniższy stopień podium. Po bardzo dobrym stracie, beniaminek – Pogoń Siedlce odnotowuje kolejną porażkę. Tym razem musiał uznać wyższość Świtu Nowy Dwór Mazowiecki (0:3). Drugi team z Rzeszowa – Stal dzięki bramce z rzutu karnego w ostatniej minucie, zremisował na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 1:1. Remisem również zakończyła się konfrontacja Puszczy Niepołomice z Pelikanem Łowicz. Kibicom zgromadzonym na stadionie nie było dane zobaczyć bramki. Puszcza i Okocimski to jedyne zespoły, które w dotychczasowych zmaganiach nie doznały jeszcze porażki.