20 sierpnia 2011

Zwycięstwo na trudnym terenie

Okocimski KS Brzesko pokonuje na wyjeździe Resovię Rzeszów 1-0, umacniając się tym samym na pozycji lidera. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Paweł Pyciak. Było to czwarte ligowe zwycięstwo „Piwoszy” w dotychczasowych rozgrywkach 2 Polskiej Ligi gr. wschodniej.

Okocimski rozpoczął mecz bardzo spokojnie i uważnie z tyłu. Resovia stwarzała zagrożenie po stałych fragmentach gry, ale uderzenia Pawła Cygnara były bardzo niecelne. W 9 minucie po podaniu Michała Oświęcimki, groźnie w kierunku bramki uderzał Robert Trznadel. Niespełna dziesięć minut później z powodu kontuzji musiał opuścić plac gry. W jego miejsce wszedł Paweł Pyciak. „Piwosze” kontrolowali sytuację na boisku, stwarzając sobie kilka okazji bramkowych. Z dystansu uderzał Mateusz Wawryka, a w polu karnym główkował Paweł Pyciak, ale w obydwóch tych sytuacjach z opresji wychodził goalkeeper Resovii. Najbliżej bramki byli jednak gospodarze. Tihomir Cheneshkov na całe szczęście dla Okocimskiego, spudłował w sytuacji sam na sam z Dawidem Mieczkowskim. Pierwsza połowa konfrontacji w Boguchwale zakończyła się bezbramkowym remisem. Okocimski KS Brzesko drugą odsłonę rozpoczął z wysokiego „C”. Do akcji ofensywnych skutecznie podłączał się Mateusz Wawryka, a na prawej stronie boiska szalał Michał Oświęcimka. W 58 minucie „Piwosze” wyszli na prowadzenie. Świetnie z piłką zabrał się Paweł Smółka, wyłożył ją jak na patelni wbiegającemu w pole karne Pawłowi Pyciakowi, a ten huknął nie do obrony pod poprzeczkę. W późniejszej fazie spotkania gra toczyła się w środku boiska, a bezradna Resovia liczyła tylko na stałe fragmenty gry. Jednak pewna dzisiaj defensywa Okocimskiego za każdym razem wyjaśniała sytuację, albo łapała rzeszowian w pułapki ofsajdowe. W doliczonym czasie gry gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i mogli zostać skarceni. W sytuacji sam na sam Piotr Darmochwał posłał jednak futbolówkę obok słupka. Chwilę później sędzia zagwizdał po raz ostatni. Po meczu kibice gospodarzy nagrodzili gromkimi brawami zawodników z Brzeska. W szatni Prezes – Czesław Kwaśniak podziękował zawodnikom za grę i razem z nimi świętował sukces, jakim niewątpliwie jest pokonanie Resovii na wyjeździe i zachowanie pozycji lidera 2 Polskiej Ligi gr. wschodniej. Za tydzień (27 lipca godz. 17) OKS na własnym terenie podejmować będzie Puszczę Niepołomicę. Trzy dni wcześniej poznamy rywala, z którym przyjdzie zmierzyć się podopiecznym Krzysztofa Łętochy w 1/16 Pucharu Polski.

[match id=61]

Bramka: 58′ Paweł Pyciak

Resovia Rzeszów: Marcin Pietryka – Grzegorz Krzak, Mirosław Baran, Michał Bogacz, Piotr Szkolnik, Michał Chrabąszcz, Michał Ogrodnik (84′ Kacper Rop), Tihimor Cheneshkov (46′ Sebastian Hajduk), Paweł Cygnar (46′ Marcin Juszkiewicz), Piotr Piechniak, Michał Twardowski (60′ Dariusz Kantor)

Okocimski KS Brzesko: Dawid Mieczkowski, Mateusz Wawryka, Mateusz Urbański, Radosław Jacek, Mateusz Pawłowicz, Dawid Dynarek, Michał Oświęcimka (75′ Piotr Darmochwał), Wojciech Wojcieszyński (75′ Tomasz Baliga), Ivan Litwyniuk, Robert Trznadel (18′ Paweł Pyciak), Paweł Smółka

Żółte kartki: Baran, Szkolnik – Urbański, Litwyniuk, Pyciak

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)

Szczegółowy zapis spotkania (minuta po minucie) dostępny pod tym linkiem

[nggallery id=15]

fot. Dawid Bała/SportowyTarnow.pl

Komentarze