16 sierpnia 2011

Okocimski w 1/16 Pucharu Polski !

Okocimski KS Brzesko po rzutach karnych pokonał pierwszoligowego Górnika Polkowice, awansując tym samym do 1/16 Pucharu Polski. „Piwosze” powtórzyli sukces z sezonów 2005/2006 oraz 2009/2010, kiedy to kolejno rywalizowali z Lechem Poznań i Arką Gdynia. Zobaczymy na kogo tym razem trafi klub z Okocimskiej 34.

Gospodarze rozpoczęli to spotkanie z wysokiego „C”. Od samego początku do akcji ofensywnych podłączał się kapitan Okocimskiego – Mateusz Pawłowicz. To właśnie po jego dograniu w pole karne, Robert Trznadel pięknym strzałem wyprowadził „Piwoszy” na prowadzenie już po kwadransie gry. Na tym podopieczni Krzysztofa Łętochy nie poprzestali. W 34 minucie, po dośrodkowaniu Ivana Litwyniuka bramkę zdobywa defensor OKS – Radosław Jacek. Okocimski schodził na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem, a mogło być ono zdecydowanie wyższe. W poprzeczkę uderzył bowiem Robert Trznadel, a piłka po strzele Pawła Pyciaka zatrzymała się na słupku. Należy podkreślić także pewną postawę Aleksandra Kozioła między słupkami. Młody goalkeeper „Piwoszy” (rocznik 1992) świetnie interweniował po strzale główką Więzika. W drugiej odsłonie pucharowej konfrontacji tempo gry nieco spadło. Okocimski stworzył sobie kilka sytuacji, ale nie były one tak klarowne jak te z pierwszych 45 minut. Gospodarze niestety dali się zepchnąć rywalom na własną połowę i mieliśmy tego skutki. Najpierw rzut karny na bramkę w 84 minucie zamienił Damian Piotrowski, a tuż przed końcem spotkania do remisu doprowadził Petr Micic, wykorzystując ogromne zamieszanie w polu karnym. Zaraz po tym zdarzeniu sędzia zakończył drugą połowę i do wyłonienia  zwycięzcy potrzebna była dogrywka oraz jak się później okazało rzuty karne. Nie bylibyśmy świadkami loterii, jaką niewątpliwie są jedenastki gdyby Tomasz Ogar wykorzystał karnego podyktowanego po faulu bramkarza na Pawle Smółce w 112 minucie. Grę nerwów lepiej wytrzymali podopieczni Krzysztofa Łętochy. Pewnie z wapna uderzali: Paweł Smółka, Mateusz Pawłowicz, Radosław Jacek oraz Dawid Dynarek. Próba Jarosława Krzaka została wybroniona przez Osińskiego. Jego vis-a-vis Aleksander Kozioł również obronił jednego karnego. Naszemu bramkarzowi w jednej z serii rzutów karnych pomógł zawodnik Górnika Polkowice, uderzając w poprzeczkę. Okocimski po horrorze,  który zafundował sobie na własne życzenie, pokonuje pierwszoligowego Górnika Polkowice i awansuje do 1/16 Pucharu Polski, powtarzając sukces z sezonów 2005/2006 oraz 2009/2010.

I Runda Pucharu Polski (16 sierpnia)

[match id=53]

Bramki: 16′ Robert Trznadel, 34′ Radosław Jacek – 84′ Damian Piotrowski (k), 89′ Petr Micic

RZUTY KARNE:

Paweł Smółka, Mateusz Pawłowicz, Jarosław Krzak, Radosław Jacek, Dawid Dynarek

Okocimski KS Brzesko: Aleksander Kozioł – Damian Szymonik, Radosław Jacek, Rafał Cegliński, Mateusz Pawłowicz – Paweł Pyciak, Tomasz Baliga (51′ Dawid Dynarek), Piotr Darmochwał, Iwan Litwyniuk (73 ’ Jarosław Krzak) – Robert Trznadel (66′  Paweł Smółka), Tomasz Ogar

Górnik Polkowice: Krzysztof Osiński – Krzysztof Janus (46′ Michał Miłek; 59′ Damian Piotrowski), Marcin Nowak, Mateusz Bartków – Patryk Bryła, Mateusz Peroński, Maciej Bancewicz (59′ Peter Mičic), Jakub Więzik, Damian Ałdaś –  Grzegorz Podstawek.

Żółte kartki: Darmochwał, Jacek, Dynarek – Janus, Bryła, Peroński, Osiński

Szczegółowy zapis tego spotkania (minuta po minucie) dostępny pod tym linkiem.

GALERIA:

[nggallery id=14]

fot. Grzegorz Golec/RDN Małopolska

Komentarze