12 sierpnia 2011

Skuteczna pogoń "Piwoszy"

Okocimski KS Brzesko na własnym stadionie pokonuje Sokoła Sokółka 3:1, odnotowując tym samym trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Krzysztofa Łętochy przynajmniej do jutra będą liderami grupy wschodniej 2 Polskiej Ligi. Na listę strzelców wpisywali się dzisiaj: Wojciech Wojcieszyński, Paweł Pyciak oraz Jarosław Krzak. Bramkę dla gości zdobył Maciej Orpik.

Okocimski od samego początku  starał się narzucić  rywalom swój styl gry. Gospodarze powinni wyjść na prowadzenie już w 8 minucie, ale Robert Trznadel po podaniu od Pawła Smółki nie trafił do pustej bramki. Chwilę później świetną interwencją popisał się Dawid Mieczkowski, przenosząc piłkę nad poprzeczkę, po uderzeniu z rzutu wolnego. W 20 minucie Robert Trznadel ładnie przedarł się w pole karne Sokółki, ale jego dośrodkowanie minęło zarówno Pawła Smółkę jak i nadbiegającego z lewej strony Iwana Lytwyniuka. Okocimski atakował, ale to goście zdobyli pierwsi bramkę. Zawodnicy Sokoła Sokółka ładnie sklepali przed polem karnym, na bramkę uderzał Tomasz Jakuszewski, ale wybronił Dawid Mieczkowski. Przy dobitce Macieja Orpika nie miał już najmniejszych szans i po raz pierwszy w tym sezonie był zmuszony wyciągać futbolówkę z siatki. Na odpowiedź „Piwoszy” nie trzeba była długo czekać. Niespełna minutę później stan rywalizacji wyrównał Wojciech Wojcieszyński, najlepiej odnajdując się w zamieszaniu podbramkowym. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa spotkania. W drugiej odsłonie na listę strzelców wpisywali się już tylko gospodarze. Ponownie dobrych zmian dokonał Krzysztof Łetocha, który wykorzystał limit roszad w składzie już po 70 minutach gry. Niespełna 10 minut po wejściu na boisko Paweł Pyciak wpisał się na listę strzelców, a już w doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu Mateusza Pawłowicza bramkę zdobył Jarosław Krzak, ustalając wynik spotkania. Swoje szanse miał również najskuteczniejszy strzelec w lidze – Tomasz Ogar, ale m.in. piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce. Okocimski KS Brzesko pokonał na własnym stadionie Sokoła Sokółkę 3:1 i na chwilę obecną klub z Brzeska jest samodzielnym liderem z 10 punktami na koncie. Już w najbliższy wtorek, OKS „u siebie” zmierzy się z pierwszoligowym Górnikiem Polkowice, w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski 2011.

[match id=44]

Bramki: 28′ Wojciech Wojcieszyński, 79′ Paweł Pyciak, 90+2′ Jarosław Krzak – 27′ Maciej Orpik

Okocimski KS Brzesko: Dawid Mieczkowski – Mateusz Wawryka, Radosław Jacek, Mateusz Urbański, Mateusz Pawłowicz – Michał Oświęcimka (69′ Jarosław Krzak), Dawid Dynarek, Wojciech Wojcieszyński (67′ Piotr Darmochwał), Iwan Łytwyniuk (55′ Paweł Pyciak) – Robert Trznadel (58′ Tomasz Ogar), Paweł Smółka.

Sokół Sokółka: Łukasz Trudnos – Łukasz Sołowiej, Paweł Naliwajko, Emil Pracz, Maciej Orpik (59′ Karol Kosiński) – Mariusz Dzienis, Wojciech Zalewski, Kamil Wojtkielewicz, Norbert Toczydłowski (79′ Filip Jurczuk) – Kamil Czeremcha, Tomasz Jakuszewski (69′ Piotr Andrzejewski).

żółta kartka: Wojciech Zalewski (Sokół)

sędziował: Mariusz Jasina (Wrocław)