17 kwietnia 2014

Wysoka porażka Piwoszy z Dolcanem

Can-Pack Okocimski Brzesko uległ na własnym stadionie Dolcanowi Ząbki aż 0:6. Bramki dla podopiecznych Roberta Podolińskiego zdobywali: Szymon Matuszek 6 min, Bartosz Wiśniewski 25 min, Bruno Żołądź 48 min (sam.), Łukasz Sierpina 53 min, Paweł Tarnowski 75 min, Dariusz Zjawiński 80 min.

Tak wysokiej porażki podopiecznych Piotra Stacha nie spodziewał się nikt. Drużyna Dolcanu Ząbki ułożyła sobie to spotkanie pod własne dyktando od samego początku, aż do końca. Podopieczni Roberta Podolinskiego pierwszą groźną akcję przeprowadzili już w 2 minucie spotkania. Grzegorz Piesio zagrał zewnętrzną stroną stopy do Piotra Klepczarka, lecz tego w ostatniej chwili uprzedził Marek Pączek.

W 6 minucie mieliśmy już 1:0 dla Dolcanu. Marek Pączek odbił przed siebie piłkę, do której doskoczył Łukasz Matuszek i wepchnął ją do naszej bramki. Na domiar złego chwilę później Can-Pack Okocimski stracił swojego kapitana. Kontuzję kolana odniósł Radosław Jacek, którego w 7 minucie musiał zastąpić Łukasz Sosnowski.

W 23 minucie Dolcan przeprowadził akcję lewa stroną. Łukasz Sierpina zagrał piłkę do Grzegorza Piesia, ten odegrał ją do Bartosza Wiśniewskiego a kapitan Dolcanu z najmniejszej odległości wpakował piłkę do bramki Marka Pączka i mieliśmy 2:0 dla przyjezdnych.

Can-Pack Okocimski swoją dobrą okazję do zdobycia gola kontaktowego miał w 36 minucie. Rzut wolny z ok. 20 metrów wykonywał Łukasz Tymiński, lecz piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę Macieja Humerskiego.

W 38 minucie po raz kolejny Piwosze próbowali zaskoczyć drużynę Dolcanu. Niepilnowany na lewej stronie David Kwiek otrzymał piłkę od Bartosza Sobotki i wrzucił ją w pole karne ale najprzytomniej w tej sytuacji zachował się bramkarz Dolcanu Maciej Humerski.

Druga połowa rozpoczęła się dla Piwoszy również fatalnie. W 48 minucie mieliśmy już 3:0 a bramkę samobójczą zdobył Bruno Żołądź. Stoper Piwoszy starał się wybić piłkę poza linię końcową lecz pechowo skierował ją tuż przy słupku do własnej bramki.

W 52 minucie Łukasz Sierpina, który był zupełnie nie pilnowany w polu karnym otrzymał piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzałem z woleja umieścił ją w bramce Piwoszy.

Na 5:0 podwyższył Paweł Tarnowski a szóstą bramkę dla zawodników z Ząbek zdobył lider klasyfikacji strzelców I lii Dariusz Zjawiński wykorzystując błąd Aleksandra Ślęczki i Łukasza Sosnowskiego

Piwosze rozegrali najsłabsze spotkanie w I lidze od momentu awansu i pozostają na ostatnim miejscu w tabeli. Po dzisiejszej nauczce od piłkarzy Dolcanu zawodnicy Can-Pack Okocimskiego muszą się jak najszybciej otrząsnąć bo w najbliższą środę czeka ich wyjazdowe spotkanie z Kolejarzem Stróże. Ten mecz może przesądzić o losach Piwoszy w I lidze.

Okocimski KS Brzesko 0-6 Dolcan Ząbki
Szymon Matuszek 6, Bartosz Wiśniewski 25, Bruno Żołądź 48 (s), Łukasz Sierpina 53, Paweł Tarnowski 75, Dariusz Zjawiński 80

Okocimski KS: Marek Pączek – Bartosz Sobotka, Radosław Jacek (6 Łukasz Sosnowski), Arkadiusz Ryś, Aleksander Ślęczka – Łukasz Tymiński, Daniel Brud (62 Konrad Cebula), Bruno Żołądź, Kacper Tatara (57 Michał Nawrot), David Kwiek – Jakub Grzegorzewski.

Dolcan: Maciej Humerski – Mateusz Długołęcki (58 Kamil Mazek), Piotr Klepczarek, Rafał Grzelak – Damian Jakubik, Szymon Matuszek, Adrian Łuszkiewicz (66 Bartosz Osoliński), Grzegorz Piesio, Bartosz Wiśniewski (54 Paweł Tarnowski), Łukasz Sierpina – Dariusz Zjawiński.

żółte kartki: Sosnowski, Żołądź – Długołęcki, Wiśniewski, Klepczarek.

sędziował: Marcin Szrek (Kielce).