14 września 2014

Sześć bramek rezerw

W meczu 5. kolejki tarnowskiej ligi okręgowej (Tarnów I) rezerwy Okocimskiego KS rozgromiły Koronę Niedzieliska aż 6:0. Spotkanie rozgrywane było w anormalnych warunkach pogodowych. Sędzia zawodów był aż dwukrotnie zmuszony do przerwania meczu na kilkanaście minut ze względu na ulewny deszcz.

Mecz przez większą jego część toczony był w anormalnych warunkach atmosferycznych / Fot. Maciej Pytka

Okocimski KS II Brzesko – Korona Niedzieliska 6:0 (3:0)

Bramki: Tomasz Kozieł 7, Tomasz Gałka 25, 85, Jurij Hłuszko 40, 75, Dawid Słomka 62 (s).
Żółte kartki: Kamil Słomka – Stanisław Świątek.
Sędziował: Dawid Kogut (Żabno).
Widzów: 50.

Okocimski II: Robert Błąkała – Jakub Baran, Michał Kulig, Mateusz Stolarz, Andrzej Ryglowski (53 Aleksander Ślęczka) – Patryk Bryła (53 Kamil Słomka), Tomasz Kozieł, Taras Jaworśkyj (46 Krzysztof Sikora), Maciej Pawlik (74 Szymon Kołodziej) – Tomasz Gałka, Jurij Hłuszko.

Korona: Paweł Szczupak – Adam Rudnik, Mateusz Mirski, Władysław Wróbel, Dawid Zachara – Dawid Słomka (81 Krzysztof Lipchardt), Stanisław Świątek, Mikołaj Machalski, Paweł Lipchardt (46 Sebastian Madej), Piotr Kostuch – Adrian Zachara.

Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego nad bocznym boiskiem przy ul. Mickiewicza rozpętała się potężna ulewa. Nie przeszkodziło to jednak „Piwoszom” w objęciu prowadzenia w 5. minucie za sprawą Tomasza Kozieła. Chwilę później, gdy deszcz jeszcze bardziej przybrał na sile, a boisko już kompletnie nie nadawało się do gry arbiter zarządził kilkunastominutową przerwę. Po wznowieniu gry padł drugi gol dla „dwójki”, tym razem autorstwa Tomasza Gałki, który po dośrodkowaniu Andrzeja Ryglowskiego strzałem głową ulokował piłkę w siatce. Przewaga miejscowych wzmocnionych aż pięcioma graczami z II ligi była momentami wręcz przygniatająca. Efektem tego trzeci gol zdobyty w 40. minucie przez Ukraińca Jurija Hłuszko po podaniu jego rodaka Tarasa Jaworskiego.

Kilka minut po zmianie stron sędzia Dawid Kogut z Żabna po raz kolejny zmuszony został do przerwania gry z powodu ulewy. Po kilkunastu minutach przedstawiciele obu ekip doszli do wniosku, że mimo wszystko należy kontynuować zawody. W tych anormalnych warunkach, gdzie więcej było przypadku niż przemyślanych akcji, brzeszczanie zdobyli jeszcze 3 bramki. Na listę strzelców wpisali się kolejno Dawid Słomka (samobój). a także po raz drugi tego dnia Jurij Hłuszko i Tomasz Gałka.

Dzięki temu zwycięstwu „Piwosze” awansowali na pierwsze miejsce w tabeli klasy okręgowej Tarnów I. Po pięciu kolejkach mają na koncie 12 punktów i dzięki lepszemu bilansowi bramek wyprzedzają ekipy Dunajca Zakliczyn oraz Orła Dębno. W najbliższą sobotę  o godz. 16 rezerwy zmierzą się na wyjeździe z Jadowniczanką Jadowniki.

oks2_korona_1314_1 oks2_korona_1314_2 oks2_korona_1314_3 oks2_korona_1314_4 oks2_korona_1314_5 oks2_korona_1314_6 oks2_korona_1314_7 oks2_korona_1314_8 oks2_korona_1314_9