18 kwietnia 2015

Remis rezerw w Niedzieliskach (FOTO)

Występujące w lidze okręgowej rezerwy Okocimskiego zremisowały na wyjeździe z Koroną Niedzieliska 1:1. Jedynego gola dla „dwójki” zdobył Michał Kulig w 69 minucie.

korona2_oks_1415_1
Michał Kulig w taki sposób uzyskał prowadzenie dla rezerw / Fot. Maciej Pytka

Korona Niedzieliska – Okocimski KS II Brzesko 1:1 (0:0)
Bramki: Mikołaj Machalski 76 – Michał Kulig 69.

Sędziował: Filip Ścieżka (Tarnów).
Żółte kartki: Dawid Zachara – Mateusz Stolarz, Andrzej Ryglowski.
Widzów: 20.

Korona: Paweł Szczupak – Marek Małysa, Władysław Wróbel, Krzysztof Mazur, Dawid Zachara – Bartłomiej Hanek, Bartłomiej Miszczuk, Mikołaj Machalski, Jakub Kuciel (90 Adrian Madej) – Adrian Zachara, Łukasz Zachara.

Okocimski KS II: Marek Pączek – Konrad Kołodziej, Mateusz Stolarz, Michał Kulig, Andrzej Ryglowski – Maciej Pawlik, Tomasz Kozieł, Krzysztof Sikora, Szymon Kołodziej – Krzysztof Styrna (85 Bartosz Piwowarski), Tomasz Gałka.

Ekipa Korony prowadzona przez Marka Małysę, wychowanka Okocimskiego, aktualnego trenera drużyn młodzieżowych w brzeskim klubie, który jeszcze jesienią występował w barwach rezerw, postawiła „Piwoszom” trudne warunki. Inna sprawa, że rezerwy przyjechały do Niedzielisk w bardzo mocno okrojonym składzie, mając do dyspozycji raptem 13 zawodników, w tym 2 bramkarzy.

Pierwsza połowa nie dostarczyła nielicznej publiczności zbyt wielu emocji. Na początku ostro do ataku ruszyli gospodarze, ale już po kilku minutach siły się wyrównały i z czasem do głosu coraz częściej zaczęły dochodzić rezerwy. W 9 minucie bliski zdobycia pięknej bramki był Tomasz Gałka, ale jego uderzenie z przewrotki o centymetry minęło bramkę Korony. „Piwosze” znacznie częściej przebywali na połowie miejscowych, ale z rzadka na poważnie zagrażali bramce Pawła Szczupaka.

Druga odsłona meczu zaczęła się dosyć niemrawo. Dopiero po godzinie gry pojawiły się pierwsze okazje bramkowe. Dwukrotnie bliski strzelenia gola był Mateusz Stolarz, ale za każdym razem jego uderzenia głową w nieznacznej odległości mijały cel. Upór brzeszczan został nagrodzony w 69 minucie. Krzysztof Styrna dośrodkował piłkę w pole karne, tam przejął ją Michał Kulig i niemalże leżąc wepchnął ją do siatki. Radość zawodników Okocimskiego nie trwała jednak zbyt długo. Szybko zmącił ją były zawodnik brzeskiego klubu Mikołaj Machalski, który w 76 minucie otrzymał piłkę z prawej strony, wymanewrował defensywę rezerw i silnym strzałem pokonał Marka Pączka. Korona wyraźnie złapała wiatr w żagle. Niewiele brakowało żeby gracze z Niedzielisk zdobyli drugiego gola, ale w 86 minucie Machalski w znakomitej sytuacji „główkował” tuż obok słupka. Końcowe fragmenty to napór ze strony Okocimskiego, ale ciężkie warunki pogodowe (padający mocno śnieg) i nerwowość w szeregach przyjezdnych spowodowały, że oba zespoły koniec końców podzieliły się punktami.