5 października 2011

"Piwosze" wznawiają rozgrywki

Okocimski KS Brzesko po dziesięciodniowym odpoczynku powraca do drugoligowych zmagań. W ramach 13 kolejki 2 Polskiej Ligi gr. wschodniej, niepokonany jak do tej pory lider rozgrywek, na własnym terenie podejmować będzie Stal Rzeszów.

Najbliższy rywal „Piwoszy” zajmuje dość odległe 15 miejsce w tabeli, mając na swoim koncie 12 punktów. Złożyło się na to 3 zwycięstwa, 3 remisy i aż 6 porażek. Rzeszowianie nie grzeszą skutecznością, bowiem do tej pory zdobyli tylko 9 bramek, a stracili ich 14. W ostatnich dwóch tygodniach mierzyli się z Puszczą Niepołomice (0:3) oraz z Pelikanem Łowicz (2:1). W poprzednim sezonie Okocimski zremisował „u siebie” z rzeszowianami 2:2, ratując jeden punkt w ostatnich minutach. Bramki dla „Piwoszy” zdobywali wtedy nie grający już w Brzesku, aktualnie piłkarz Unii Tarnów – Łukasz Popiela oraz Mateusz Urbański. Z Podkarpacia podopiecznym Krzysztofa Łętochy udało się wrócić z tarczą, a nie na niej, dzięki dwóm bramkom Pawła Smółki. W tym roku obydwie ekipy już raz stawały naprzeciw siebie, w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Pucharowa konfrontacja zakończyła się minimalnym zwycięstwem brzeszczan (1:0) po bramce Tomasza Ogara, w końcówce dogrywki. Okocimski po 12 kolejkach pozostaje nadal jedyną niepokonaną drużyną w całej 2 lidze, zarówno wschodniej jak i zachodniej grupie. Do tej pory uzbierał 25 punktów (7 zwycięstw, 4 remisy, 0 porażek) – stosunek bramek 20:4. W ostatnich dwóch spotkaniach „Piwosze” zdobyli cztery punkty (remis z Wigrami Suwałki 1:1 oraz zwycięstwo z OKS 1945 Olsztyn 5:0). Treningi wznowili już Mateusz Wawryka oraz Wojciech Wojcieszyński, którzy po meczu ze Śląskiem Wrocław zgłaszali uraz kostki. Z kolei Radosław Jacek uda się na USG i w najbliższych dniach będziemy wiedzieć, czy zdąży się wykurować na najbliższy mecz. Początek spotkania ze Stalą Rzeszów, 8 października o godz. 15.