22 lipca 2015

Pewna wygrana z trzecioligowcem

W kolejnym meczu sparingowym przed rundą jesienną sezonu 2015/16 piłkarze Can-Pack Okocimskiego pokonali na własnym stadionie trzecioligową Unię Tarnów 4:1. Bramki dla podopiecznych trenera Tomasza Kulawika zdobywali: Paweł Węgrzyn (samobójcza), Tomasz Gałka oraz Wojciech Wojcieszyński (dwie).

oks_unia_sparing_1516_1
Na zdjęciu testowany Piotr Kita nieprzepisowo powstrzymywany przez Łukasza Kazika z Unii / Fot. Maciej Pytka

Can-Pack Okocimski KS Brzesko – Unia Tarnów 4:1 (1:0)
Bramki:
Paweł Węgrzyn 34 (s), Tomasz Gałka 62, Wojciech Wojcieszyński 72, 81 – Artur Biały 52.

Sędziował: Seweryn Kozub (Brzesko).
Widzów: 50.

Can-Pack Okocimski, I połowa: Aleksander Kozioł – Mateusz Wawryka, Krystian Maślanka, Arkadiusz Garzeł, testowany – Łukasz Krówczyński, testowany, Taras Jaworśkyj, Filip Kasiński, Kamil Białkowski – Piotr Kita (31 Tomasz Gałka). II połowa: Waldemar Sotnicki – Krystian Maślanka, Arkadiusz Lewiński, Radosław Jacek, Mateusz Kasprzyk – Sani Goringo Abubakar, Filip Kasiński (62 Wojciech Wojcieszyński), Aleksander Ślęczka, Taras Jaworśkyj (62 Wojciech Dziadzio), Kamil Białkowski (62 Konrad Kurzywilk) – Tomasz Gałka (62 Maciej Pawlik).

Unia, (I połowa): Łukasz Lisak – Łukasz Jamróg, Łukasz Kazik, Kamil Pawlak, Paweł Węgrzyn – Sebastian Zawrzykraj, Artur Hebda, Marcel Tyl, Artur Nowak, Filip Wójcik – Piotr Drozdowicz. (II połowa): Karol Dybowski – Konrad Makowski, Łukasz Bartkowski, Robert Witek, Filip Tyka – Szymon Adamski, Krzysztof Wrzosek, Przemysław Bury, Andrzej Wójcik, Łukasz Popiela – Artur Biały.

Zgodnie z zapowiedziami trener Tomasz Kulawik w środowym meczu kontrolnym z Unią Tarnów w dużej mierze dał szansę gry zawodnikom rezerwowym i tym, którzy nie brali udziału w sobotnim meczu Pucharu Polski w Wałbrzychu. Ci swoją szansę wykorzystali aplikując trzecioligowcom aż cztery bramki, z czego pierwsze trafienie to zasługa samobójczego trafienia Pawła Węgrzyna.

Po zmianie stron szybko stan gry wyrównały „Jaskółki” za sprawą Artura Białego. Na odpowiedź miejscowych skromna widownia musiała czekać do 62 minuty, kiedy to Tomasz Gałka ładnym, technicznym uderzeniem posłał piłkę nad wychodzącym z bramki Karolem Dybowskim. Trzeci i czwarty gol to zasługa Wojciecha Wojcieszyńskiego. Najpierw w 72 minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego zza pola karnego nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Unii, a chwilę później wykorzystał przebojowy rajd Saniego Abubakara na lewym skrzydle i strzałem z bliska ustalił wynik meczu.

W zespole Can-Pack Okocimskiego po raz kolejny zaprezentowali się testowani zawodnicy, a wśród nich m. in. młodzieżowcy: Piotr Kita z GOSIR/Rzezawianki Rzezawa oraz Konrad Kurzywilk z Jadowniczanki Jadowniki.

– Po tym sparingu jesteśmy mądrzejsi. Sprawdziliśmy kilku zawodników na nowych pozycjach. Chcieliśmy zobaczyć w jakiej dyspozycji znajduje się Wojtek Wojcieszyński, który wraca do gry po dłuższej przerwie. Piłkarsko prezentuje się bardzo dobrze, natomiast na chwilę obecną brakuje mu sił na pełne 90 minut. W sobotę czekają nas testy wydolnościowe, ale z uwagi na to, że nie gramy w kolejnej rundzie Pucharu Polski przyspieszymy o jeden dzień sparing z Orłem Piaski Wielkie. Kadra zespołu powoli się domyka. Szukamy jeszcze jednego młodzieżowca. Zależy nam na tym, aby był to ktoś z regionu – powiedział po spotkaniu z Unią trener Tomasz Kulawik.