28 września 2014

Pewna wygrana rezerw

W meczu klasy okręgowej rezerwy Okocimskiego KS pewnie pokonały drużynę Raby Niedary 6:0. Cztery bramki dla „dwójki” zdobył Tomasz Gałka, a po jednej dołożyli Tomasz Kozieł oraz Mateusz Stolarz.

W akcji Tomasz Gałka, strzelec czterech goli w meczu z Rabą Niedary / Fot. Maciej Pytka

Okocimski KS II Brzesko – Raba Niedary 6:0 (2:0)

Bramki: Tomasz Kozieł 35 (k), Mateusz Stolarz 40, Tomasz Gałka 51, 52, 84, 90 (k).
Sędziował: Adrian Kasztelewicz (Żabno).
Żółte kartki: Daniel Sikorski, Mateusz Paluch.
Widzów: 50.

Okocimski II: Marek Pączek (77 Piotr Kalisz) – Jakub Baran, Michał Kulig, Mateusz Stolarz, Andrzej Ryglowski – Maciej Pawlik, Tomasz Kozieł, Krzysztof Sikora (65 Bartosz Piwowarski), Kamil Słomka (73 Konrad Kołodziej) – Tomasz Gałka, Szymon Kołodziej (46 Sebastian Wawryka).

Raba: Paweł Klasa – Damian Tomczyk, Michał Dąbrowski, Damian Wymazała (46 Grzegorz Gawłowicz), Dariusz Mączka – Robert Wilk (78 Sławomir Piekarz), Mateusz Kowalski (74 Marcin Imiołek), Mateusz Paluch, Mateusz Kwarta (85 Tomasz Żelazny) – Daniel Sikorski, Daniel Walas.

Zgodnie z przewidywaniami rezerwy Okocimskiego odniosły pewne i wysokie zwycięstwo nad ostatnią drużyną klasy okręgowej. Wygrana mogła i powinna być jeszcze bardziej okazała, ale podopieczni Rafała Polichta zmarnowali mnóstwo sytuacji podbramkowych.
Przed meczem skromna widownia przy ul. Okocimskiej 34 była świadkiem miłej uroczystości z udziałem Tomasza Kozieła, który z okazji setnego występu w barwach Okocimskiego (licząc występy ligowe i pucharowe w pierwszym zespole i rezerwach) otrzymał symboliczną statuetkę z rąk wiceprezes Ewy Witkowskiej oraz trenera Rafała Polichta.
Od pierwszych minut zarysowała się przygniatająca przewaga gospodarzy, którzy raz po raz groźnie uderzali na bramkę Pawła Klasy. Niejednokrotnie z pomocą golkiperowi Raby przychodził słupek i poprzeczka. Strzelecką niemoc przełamał dopiero w 35 minucie wspomniany Kozieł, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Macieju Pawliku. Chwilę później na 2:0 podwyższył z bliska Mateusz Stolarz.
Druga odsłona to popis Tomasza Gałki. Napastnik rezerw aż czterokrotnie zmusił do kapitulacji bramkarza przyjezdnych, głównie po sytuacjach sam na sam z Klasą. Ostatni gol padł z rzutu karnego po faulu na Sebastianie Wawryce.
„Dwójka” nadal pozostaje liderem grupy pierwszej tarnowskiej klasy okręgowej. Już za tydzień, w niedzielę piłkarze Rafała Polichta zmierzą się na wyjeździe z ekipą LKS Uszew.