26 października 2016

Oldboje Okocimskiego mistrzami Leopak Oldboys Ligi

Drużyna piłkarska Okocimskiego Brzesko zapewniła sobie tytuł Mistrza drugiej edycji Leopak Oldboys Ligi. Triumf zapewniła sobie po wygranej w zaległym spotkaniu z graczami z Dąbrowy Tarnowskiej.

W zaległym spotkaniu 10.kolejki Piwosze pokonali na własnym stadionie ubiegłorocznego triumfatora ligi Wieczor Team Dąbrowa Tarnowska 7:5. Spotkanie było bardzo zacięte, a od pierwszych minut prowadzili goście. Już po kwadransie gry po golach Pawła Piotrowicza i Pawła Dorosza było 2:0 dla przyjezdnych. Mimo że Rafał Policht zdobył bramkę kontaktową, to na przerwę Wieczor Team schodził prowadząc 3:1.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Mimo że Daniel Kotarba znów zmniejszył straty, to Paweł Piotrowicz znów podwyższył na 4:2. Sytuacja zmieniła się gdy boisko za czerwoną kartkę opuścił jeden z zawodników dąbrowskich – Paweł Dorosz. Dzięki trafieniom Tomasza Kozieła, Daniela Kotarby oraz Roberta Sakowicza – Piwosze wyszli na prowadzenie na 10 minut przed końcem spotkania 5:4. Wtedy gra się bardzo zaostrzyła, za faule zawodnicy obu drużyn otrzymywali żółte kartki.

Trochę nadziei w serca dąbrowskiej drużyny dało trafienie z rzutu wolnego Pawła Piotrowicza, jednak cztery minuty później Tomasz Sukiennik wbił futbolówkę do bramki Wieczor Team. W doliczonym czasie gry wynik spotkania na 7:5 dla Piwoszy ustalił Sebastian Sacha.

Mimo że do zakończenia rozgrywek pozostało jeszcze dwie kolejki, to zespół Okocimskiego Brzesko zapewnił sobie triumf w tegorocznej edycji Leopak Oldboys Ligi. O drugie miejsce powalczą zespoły BKS StalProdukt Bochnia, Wieczor Team Dąbrowa Tarnowska oraz Juniorów Lisia Góra.

W poprzednich kolejkach Oldboje Okocimskiego nie dali żadnych szans ekipie z Radłowa strzelając im 14 bramek, tracąc przy tym zaledwie jednego gola. Bardzo dobrą skutecznością w tym spotkaniu popisał się Tomasz Kozieł, który sześciokrotnie trafiał do siatki gości. Tydzień później „Piwosze” po wyrównanym spotkaniu zwyciężyli Gdovię Gdów 6:5.

Okocimski KS Brzesko – Wieczor-Team Dąbrowa Tarnowska 7:5
Bramki:
Sebastian Sacha, Daniel Kotarba (dwie), Tomasz Kozieł, Robert Sakowicz, Tomasz Sukiennik, Rafał Policht – Paweł Piotrowicz (trzy), Paweł Dorosz, Grzegorz Cholewa.

Okocimski KS Brzesko – Gdovia Gdów 6:5
Bramki: Tomasz Kozieł (trzy), Daniel Kotarba, Tomasz Mikuliński, Stanisław Kostrzewa – Edward Markut (trzy), Józef Gocal, Janusz Musiał.

Oldboye 35+ Radłów – Okocimski KS Brzesko 1:14
Bramki: Robert Bieryt – Ireneusz Salamon, Witold Gorczyca, Sebastian Sacha, Stanisław Kostrzewa, Tomasz Sukiennik, Bogdan Kukułka (trzy), Tomasz Kozieł (sześć).