14 września 2011

Okocimski remisuje z KSZO

Okocimski KS Brzesko tylko remisuje „u siebie” z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim 1:1, w ramach 9 kolejki 2 Polskiej Ligi gr. wschodniej. „Piwosze” mimo straty punktów, nadal bez zmian pozostają liderem drugoligowych rozgrywek i jedyną niepokonaną ekipą. Trener Krzysztof Łętocha oglądał to spotkanie z trybun, na wskutek kary jaką otrzymał po meczu w Łowiczu.

Sztab szkoleniowy poszedł z myślą, że zwycięskiego składu się nie zmienia i wystawił identyczną jedenastkę jak w Nowym Dworze Mazowieckim. Przez pierwsze minuty piłkarze Okocimskiego „nie wyszli na mecz” i tylko dzięki świetnej interwencji Dawida Mieczkowskiego, który wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem KSZO, „Piwosze” nie przegrywali już po niespełna minucie. Chwilę później Mateusz Pawłowicz obsłużył Roberta Trznadla doskonałym podaniem, ale napastnik OKS źle przyjął sobie piłkę, którą ostatecznie spod nóg wygarnął mu bramkarz, zażegnując niebezpieczeństwo. Napór gospodarzy trwał, ale to goście otworzyli wynik meczu. Mateusz Mąka wykorzystał błąd rywala i po podaniu od kolegi wpakował futbolówkę do pustej bramki. Okocimski ruszył do ataków, ale długo nie mógł poradzić sobie z obroną ostrowczan. Nie pomagał im także arbiter, który nie odgwizdał karnego po ewidentnej ręce. W 35 minucie sędzia naprawił swój błąd…kolejną złą decyzją, wskazując na wapno, po tym jak w polu karnym upadł Piotr Darmochwał. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił Mateusz Wawryka. W dalszej części spotkania byliśmy świadkami nieciekawej gry i walki w środku boiska. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W drugiej odsłonie sobotniej konfrontacji kibice zgromadzeni na stadionie przy Okocimskiej 34 bramek już nie oglądali. Najbliżej trafienia do „sieci” byli: Karol Kostrubała oraz Jarosław Krzak. Przy obydwóch próbach świetnie spisali się bramkarze, końcówkami palców przenosząc piłkę nad poprzeczką. Doskonałej okazji nie wykorzystał Paweł Smółka, uderzając zbyt lekko w dogodnej sytuacji. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski konfrontacje z „Piwoszami” kończył w dziesiątkę. Za dwie żółte kartki, w konsekwencji czerwoną z boiska „wyleciał” Rafał Misztal,a między słupkami zastąpił go zawodnik z pola, bowiem goście wykorzystali już wszystkie zmiany. Okocimski nie zdążył zatrudnić Daniela Dylewskiego i mecz zakończył się podziałem punktów. Za tydzień podopiecznych Krzysztofa Łętochy czeka daleki wyjazd do Suwałk i konfrontacja z miejscowymi Wigrami. W meczu tym trener OKS nie będzie mógł skorzystać z usług trójki zawodników, pauzujących za nadmiar żółtych kartoników. Mowa tutaj o Mateuszu Urbańskim, Radosławie Jacku oraz Michale Oświęcimce.