20 maja 2017

Okocimski KS z drugą porażką

Okocimski nie sprostał w derbach gminy Brzesko ulegając na wyjeździe Strażakowi Mokrzyska 0:3. Bramki w spotkaniu strzelali: Jakub Ogar, Rafał Moneta oraz Łukasz Dziedzic. Sobotnia porażka była drugą przegraną w sezonie jaką doznali podopieczni Marcina Manelskiego.

sm-oks

Strażak Mokrzyska – Okocimski KS Brzesko 3:0 (1:0)
Bramki: Jakub Ogar 7, Rafał Moneta 76, Łukasz Dziedzic 83.

Strażak: Tomasz Jagiełka – Mateusz Broszkiewicz (65′ Michał Gibała), Grzegorz Roczniak, Tomasz Król, Sebastian Mularz – Tomasz Lis, Piotr Żurek (78′ Jakub Postawa), Rafał Moneta, Łukasz Zachara – Jakub Ogar (77′ Łukasz Dziedzic), Janusz Grochola (83’Dariusz Wiśniewski).

Okocimski KS: Karol Jurkiewicz – Konrad Kołodziej, Mateusz Stolarz, Tomasz Florek, Pavlo Starosta – Maciej Pawlik, Arkadiusz Goryczka, Tomasz Grzyb, Kamil Socha (77′ Łukasz Kołodziej) – Dawid Lizak (78′ Mateusz Brzyk), Łukasz Hajduga.

Sędzia: Andrzej Gnyla (Bochnia).
Żółte kartki: Mateusz Broszkiewicz, Piotr Żurek, Jakub Postawa.
Widzów: 100.

Sobotnie spotkanie lepiej zaczęli zawodnicy Strażaka Mokrzyska, którzy za sprawą Piotra Żurka  po raz pierwszy zagrozili bramce Karola Jurkiewicza. Strzał zawodnika gospodarzy minął jednak bramkę Okocimskiego. Chwile później po stracie Tomasza Grzyba z kontrą ruszył Jakub Ogar, który oddał mocny strzał, który brzeski bramkarz zdołał wybić na rzut rożny. W 7 minucie padł pierwszy gol tego spotkania. Jego autorem był Jakub Ogar, który strzałem od słupka pokonał golkipera Okocimskiego. W 13 minucie podopieczni Marcina Manelskiego mogli doprowadzić do wyrównania. Kamil Socha dośrodkował w pole karne gdzie dobrze ustawiony Maciej Pawlik posyła futbolówkę tuż nad bramką Tomasza Jagiełki. Szanse na strzelenie kontaktowej bramki miał Kamil Socha, którego jednak w ostatniej chwili uprzedzili obrońcy Strażaka. Najlepszą okazje „Piwosze” mieli jednak w 21 minucie. W pole karne wpada Kamil Socha, który podaje do Dawida Lizaka, którego strzał broni bramkarz miejscowych. Piłkę jeszcze dobijał Tomasz Grzyb, lecz i on nie dał rady umieścić piłki w siatce.

Strażak nie poprzestał na jednobramkowej zdobyczy i kolejnego gola mógł zdobyć Janusz Grochola, który w ostatniej chwili zatrzymał Konrad Kołodziej. Niestety w 76 minucie miejscowi dopięli swego i zdobyli drugiego gola w meczu. Tym razem strzelcem okazał się Rafał Moneta, który nie dał szans na obronę Karolowi Jurkiewiczowi. Mimo niekorzystnego wyniku zawodnicy Okocimskiego walczyli o honorowego gola jednak ta sztuka się im nie udała. Końcowy wynik ustalił w 83 minucie Łukasz Dziedzic, który pojawił się na placu gry w 77 minucie.