22 października 2016

Lider lepszy od "Piwoszy"

W meczu na szczycie zespół Okocimskiego Brzesko poniósł pierwszą w sezonie porażkę ulegając 1:2 Polanowi Żabno. Bramki w sobotnim spotkaniu strzelali: Mateusz Zagórski i Wojciech Kruk dla drużyny z Żabna oraz Tomasz Grzyb dla drużyny Marcina Manelskiego. Ponadto „Piwosze” kończyli spotkanie w osłabieniu, gdyż czerwoną kartką został ukarany Dawid Lizak.

Zespół Okocimskiego Brzesko nie sprostał liderowi z Żabna Fot Dawid Zachara
Zespół Okocimskiego Brzesko nie sprostał liderowi z Żabna ulegając 1:2. Fot Dawid Zachara.

Okocimski KS Brzesko – Polan Żabno 1:2 (0:1)
Bramki: Tomasz Grzyb 63 – Mateusz Zagórski 24, Wojciech Kruk 89.

Okocimski KS: Karol Jurkiewicz – Konrad Kołodziej ( 68′ Jarosław Święch), Tomasz Florek, Mateusz Stolarz, Andrzej Ryglowski – Arkadiusz Goryczka, Tomasz Grzyb, Maciej Pawlik, Kamil Socha, Michał Zydroń (87′ Łukasz Kołodziej) – Tomasz Gałka (46′ Dawid Lizak).

Polan: Kamil Łazarz – Paweł Łoś, Krzysztof Budzyński, Seweryn Nagórzański, Wojciech Prażuch – Krzysztof Bugajski, Łukasz Czerkies, Bartłomiej Motyka, Patryk Maciosek (80′ Łukasz Radoń) – Bartłomiej Frąc, Mateusz Zagórski (75′ Wojciech Kruk).

Żółte kartki: Mateusz Stolarz – Krzysztof Budzyński, Łukasz Czerkies.
Czerwona kartka: Dawid Lizak 83 (za faul).
Sędzia: Tomasz Kubik (Bochnia).
Widzów: 250.

Pierwsza połowa nie należała do najlepszych w wykonaniu zespołu Okocimskiego Brzesko. Chodź początek spotkania toczył się głównie w środkowej strefie boiska to z czasem do głosu zaczęli dochodzić goście z Żabna. Już w 8 minucie Bartłomiej Motyka dwukrotnie próbował pokonać Karola Jurkiewicza, lecz w ostateczności futbolówka przeleciała obok bramki. Chwilę później strzał oddał Łukasz Czerkies, który jednak nie zagroził zbytnio bramce gospodarzy. Okocimski mimo częstych ataków gości miał również swoją sytuację. Kamil Socha dośrodkował w pole karne, gdzie znalazł się Tomasz Gałka, który bez problemu pokonał Kamila Łazarza. Ostatecznie bramka nie została uznana, gdyż napastnik Okocimskiego znalazł się na pozycji spalonej. Trzy minuty później gola zdobyli za to goście za sprawą Mateusza Zagórskiego, który nie dał szans Karolowi Jurkiewiczowi. Polan Żabno po strzelonej bramce nie zwalniał tempa i w dalszym ciągu napierał na bramkę Okocimskiego. W idealnej okazji znalazł się strzelec pierwszej bramki, którego strzał minimalnie minął światło bramki.

Po słabej pierwszej połowie można było się spodziewać, że zespół Marcina Manelskiego wyjdzie na drugą część spotkania bardziej zdeterminowany. Pierwszą okazję do strzelenia bramki miał Tomasz Florek, jednak jego strzał głową przelatuje tuż obok bramki. Swoich sił spróbował również Arkadiusz Goryczka, który oddał mocny strzał sprzed pola karnego. Jednak i tym razem nie udało pokonać się golkipera z Żabna. Nadzieje na pozytywny wynik dał Tomasz Grzyb, który doprowadził do remisu pokonując bramkarza gości strzałem z głowy. w 71 minucie składną akcję przeprowadziła trójka „Piwoszy”. Jarosław Święch uruchomił z prawej strony Kamila Sochę, który dośrodkował do Dawida Lizak. Strzał młodego napastnika Okocimskiego wybronili w ostatniej chwili obrońcy Polanu. W samej końcówce spotkania decydujący cios zadał jednak lider z Żabna. Wprowadzony w drugiej połowie Wojciech Kruk wykorzystał zamieszane w polu karnym i z bliskiej odległości pokonał Karola Jurkiewicza, który drugi raz w tym meczu musiał wyciągać piłkę z siatki.