8 kwietnia 2017

Derby na remis

Zawodnicy Okocimskiego Brzesko nie zdołali odnieść drugiego zwycięstwa przed własną publicznością, remisując tym razem z Olimpią Bucze 1:1. Bramki w spotkaniu strzelali Dawid Lizak oraz Mikołaj Machalski. „Piwosze” mogli jednak zgarnąć pełną pule, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Radosław Jacek.

oks-ob

Okocimski KS Brzesko – Olimpia Bucze 1:1 (0:0)
Bramki: 54 Dawid Lizak – 64 Mikołaj Machalski.

Okocimski KS: Nikodem Śnieg – Konrad Kołodziej, Mateusz Stolarz, Arkadiusz Goryczka, Łukasz Kołodziej (68′ Kamil Socha) – Maciej Pawlik, Michał Zydroń, Radosław Jacek, Dawid Lizak (83′ Tomasz Florek), Tomasz Grzyb (60′ Jarosław Święch) – Łukasz Hajduga.

Olimpia: Bogdan Rakowski – Marian Wawryka, Mikołaj Stolarz, Oskar Rysiewicz, Bartłomiej Boruta – Tomasz Wolsza, Handzlik Marek, Mikołaj Machalski, Sebastian Frankowski (62’Beniamin Stolarz) – Krystian Lalik, Bartłomiej Przybysławski.

Żółte kartki: Arkadiusz Goryczka, Jarosław Święch.
Sędzia: Mariusz Stec (Bochnia).
Widzów: 80.

Pierwszą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy Marcina Manelskiego, którzy od razu zaatakowali bramkę strzeżoną przez Bogdana Rakowskiego. W 9 minucie Maciej Pawlik dośrodkował z rzutu rożnego idealnie na głowę Łukasza Hajdugi, który niestety kieruje piłkę tuż obok bramki. Chwile później Hajduga ładnie podaje do Radosława Jacka, lecz strzał doświadczonego zawodnika Okocimskiego zdołał wybić obrońca Olimpii. Ekipa z Bucza swoją szansę miał dopiero w 30 minucie meczu. Bartłomiej Boruta pokusił się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego, lecz strzał  zawodnika z Bucza nie zagroziło bramce strzeżonej przez Nikodema. Goście kolejną szanse mieli pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy. Marek Handzlik oddał strzał sprzed pola karnego, jednak futbolówka mija bramkę gospodarzy. W idealnej sytuacji znalazł się za to Radosław Jacek, który po podaniu Łukasza Kołodzieja nie zdołał pokonać golkipera gości.

Drugą połowę ponownie lepiej zaczęli podopieczni Marcina Manelskiego. Już w 46 minucie Tomasz Grzyb mocno uderzył z dystansu, jednak i tym razem piłka nie znalazła drogi do bramki. Sztuka ta udała się w 54 minucie spotkania. Rzut rożny idealnie wykonał Dawid Lizak, który bezpośrednim strzałem umieścił piłkę w siatce gości. W 62 minucie blisko wyrównania był Mikołaj Machalski, który mimo walki bark w bark z Mateuszem Stolarzem zdołał oddać groźny strzał na bramkę Okocimskiego. Dwie minuty później ten sam zawodnik zdołał pokonać Nikodem strzałem z rzutu wolnego doprowadzając tym samym do wyrównania wyniku. Mimo straconej bramki „Piwosze” nadal dążyli do zwycięstwa, a kropkę nad i mógł postawić kapitan brzeskiej jedenastki.  Sfaulowany w polu karnym został Łukasz Hajduga, a wykonawcą rzutu karnego został Radosław Jacek, któremu niestety nie udało się strzelić zwycięskiego gola.