28 sierpnia 2016

Cenny punkt po słabej grze

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie 3. kolejki ligi okręgowej pomiędzy Olimpią Bucze, a Okocimskim KS Brzesko w którym padł wynik 1:1. Autorami bramek byli: Tomasz Gałka dla zespołu Marcina Manelskiego oraz Mikołaj Machalski dla zespołu gospodarzy.

oboks1

Olimpia Bucze – Okocimski KS Brzesko 1:1 (0:0)
Bramki: Mikołaj Machalski 62 – Tomasz Gałka 48.

Olimpia: Bogdan Rakowski – Oskar Rysiewicz (55’ Tomasz Wolsza), Mikołaj Stolarz, Marian Wawryka, Bartłomiej Boruta – Bartłomiej Ogar, Mikołaj Machalski, Kacper Kania, Filip Kania (75’ Bartłomiej Przybysławski) – Marek Handzlik, Beniamin Stolarz.

Okocimski KS: Karol Jurkiewicz – Tomasz Florek, Mateusz Stolarz, Igor Łanocha, Andrzej Ryglowski – Maciej Pawlik, Jarosław Święch, Tomasz Grzyb, Arkadiusz Goryczka (83’ Konrad Kołodziej) – Kamil Socha (73’ Dawid Lizak), Tomasz Gałka.

Żółte kartki: Marian Wawryka – Tomasz Grzyb.
Sędzia: Tomasz Pilarski (Tarnów).
Widzów: 100.

W bardzo ciężkich warunkach pogodowych odbył się mecz 3. kolejki ligi okręgowej pomiędzy Olimpią Bucze, a Okocimskim KS Brzesko. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, lecz lepsze wrażenie wywarli zawodnicy miejscowej Olimpii.

Mimo to spotkanie lepiej zaczęli goście z Brzeska, którzy już w 2 minucie stworzyli sobie okazję do strzelenia bramki. Chwile później swoich sił spróbował pomocnik Okocimskiego Arkadiusz Goryczka, który oddał mocny strzał sprzed pola karnego, który został jednak zablokowany przez obrońcę Olimpii. W 14 minucie do głosy doszli gospodarze niedzielnego spotkania. Bartłomiej Ogar dośrodkował do wbiegającego Filipa Kani, który oddał strzał ponad bramkę Karola Jurkiewicza. W 26 minucie ładną akcje przeprowadzili podopieczni Marcina Manelskiego. Tomasz Gałka zaatakował prawą stroną dośrodkowując w stronę Jarosław Święcha, który od razu zdecydował się na uderzenie futbolówki. Niestety strzał Jarka zdążył wybić na róg zawodnik Olimpii. W 27 minucie po raz kolejny dał o sobie znać Bartłomiej Ogar. To po jego uderzeniu piłka wylądowała na poprzeczce bramki Okocimskiego. Pod koniec pierwszej połowy szanse na pokonanie Bogdana Rakowskiego miał jeszcze Tomasz Grzyb oraz Tomasz Gałka, który próbował zaskoczyć strzałem z przewrotki.

Co się nie udało w pierwszej połowie udało się na początku drugiej odsłony meczu. W 48 minucie pierwszego gola w spotkaniu strzelił Tomasz Gałka, który nie dał żadnych szans do obrony bramkarzowi Olimpii Bucze. Chwile później najskuteczniejszy strzelec Okocimskiego mógł podwyższyć na 2:0, lecz górą w sytuacji sam na sam okazał się być golkiper z Bucza. Jeszcze przed uratą bramki „Piwosze” mogli pokusić się o podwyższenie wyniku, lecz w sytuacjach jakie sobie stworzyli zabrakło wykończenia.

Później co raz więcej z gry mieli zawodnicy Marka Handzlika, którzy raz za razem stwarzali groźne sytuacje pod bramką Karola Jurkiewicza. Swego dopięli w 62 minucie, gdzie wyrównującego gola strzelił Mikołaj Machalski. Stracona bramka ewidentnie podcięła skrzydła „Piwoszom”, którzy nie mogli znaleźć sposobu na dobrze spisujących się zawodników Olimpii.