7 października 2017

Akademia: Młodziki I wygrywają z Wisłą Kraków! /FOTO/

Zespół młodzików występujący w Małopolskiej Lidze Młodzików sprawił nie lada niespodziankę, zwyciężając na własnym terenie niepokonanego do tej pory lidera Wisłę Kraków 2:1. Bramki dla zespołu Marka Małysy zdobyli: Michał Siudut oraz Kacper Rojkowicz.
Warto zaznaczyć, że zawodnicy AP CANPACK Okocimskiego rozegrali bardzo dobrą pierwszą połowę, w której udało im się strzelić obie bramki. Dzięki zwycięstwu zespół młodzików ma na swoim punkcie 16 punktów co pozwala mu zajmować piąte miejsce w tabeli.

Młodziki I zwyciężają z Wisłą Kraków 2:1. Fot. Dawid Zachara.

Młodziki (Małopolska Liga Młodzików)
AP CANPACK Okocimski KS Brzesko – Wisła Kraków 2:1
Bramki: Michał Siudut 6, Kacper Rojkowicz 15 – Kacper Przybyłko 48.

Okocimski KS: Konrad Augustyn – Jakub Ciuruś, Patryk Jawień, Marcel Kubala, Dawid Lis, Szymon Mida, Igor Uryga, Michał Siudut, Kacper Rojkowicz oraz Jakub Lipka, Wiktor Włodek, Kacper Majda, Dawid Barnaś, Dawid Poliszak.

Marek Małysa: -Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była naprawdę świetna. Dochodziliśmy do przeciwnika i walczyliśmy o piłkę. Udało się również wykorzystać sytuacje, które sobie stworzyliśmy. Mogliśmy jeszcze wyżej zakończyć pierwszą część gry, jednak nie udało się dobrze wykończyć naszych akcji. W drugiej połowie widać było już zmęczenie chłopaków, którzy rozgrywają dość często swoje mecze na bardzo grząskich boiskach.
Nie potrzebnie straciliśmy bramkę z rzutu wolnego, która wprowadziła nerwowość w nasze poczynania. Musimy popracować nad tym elementem, by do takich sytuacji już nie dochodziło.

Widać, że zawodnicy złapali swój rytm, swoją drogę. Nie ukrywamy, że stać nas na grę na takim poziomie i wygrywać nawet z liderem. Po dzisiejszym zwycięstwie chłopcy będą na pewno podbudowani i zmotywowani do dalszej pracy. Miejmy nadzieję, że zaowocuje to nie tylko w piłce młodzieżowej, ale również później jeśli dojdą do wyższych kategorii wiekowych.

[Best_Wordpress_Gallery id=”122″ gal_title=”07.10.2017 Młodziki I – Wisła Kraków”]