11 października 2017

Akademia: Juniorzy starsi nie dali szans Rzezawiance /FOTO/

Zespół juniorów starszych zainkasował kolejne trzy punkty ogrywając tym razem zespół Rzezawianki Rzezawa 5:1. Wynik spotkania otworzył najskuteczniejszy strzelec zespołu Dawid Lizak, który w całym spotkaniu zdobył dwie bramki. Tyle samo goli zanotował również wprowadzony w drugiej połowie Arkadiusz Goryczka, a jedno trafienie dołożył Mateusz Poradowski. Dzięki wygranej podopieczni Tomasza Rogóża awansowali na pierwsze miejsce w tabeli mając na swoim koncie 27 punktów.

Dzisiejsze spotkanie było piątym z rzędu zwycięstwem jakie odniósł zespół AP CANPACK Okocimskiego. Drużyna może również pochwalić się największą ilością zdobytych bramek, która wynosi 51, co jest najlepszym wynikiem w całej lidze.

Juniorzy starsi pewnie pokonali rówieśników z Rzezawy 5:1. Fot. Dawid Zachara.

Juniorzy starsi (I liga tarnowska)
AP CANPACK Okocimski KS Brzesko – Novi/Rzezawianka Rzezawa 5:1
Bramki: Dawid Lizak 14, 68, Mateusz Poradowski 57, Arkadiusz Goryczka 68, 77 – Marcin Wesołowski 38.

Okocimski KS: Tomasz Jagiełka (46’ Nikodem Śnieg) – Dariusz Salamon, Mateusz Czyż, Filip Ząbkowski, Wojciech Fidelus, Wiktor Zelek, Jakub Seidler (85’ Kacper Zelek), Bartłomiej Sławek (46’ Piotr Sobaś), Mateusz Brzyk (46’ Arkadiusz Goryczka), Dawid Lizak (86’ Kamil Kociołek), Mateusz Poradowski.

Tomasz Rogóż (trener Okocimskiego): W pierwszej połowie zagraliśmy zbyt nerwowo. Popełniliśmy proste błędy, po których niepotrzebnie straciliśmy bramkę. Potrzebowaliśmy spokoju, bo przy stanie 1:1 nasza gra jeszcze bardziej się komplikowała. Druga część gry była już zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. Doświadczony w grze w seniorach Arkadiusz Goryczka pokazał jaka jest różnica między grą juniorską, a seniorską. Wprowadził dużo spokoju w naszej grze, utrzymywał się przy piłce i mądrze ją rozgrywał. Czasem stracona bramka pobudzi zawodników, my jednak staramy się takich goli nie tracić. Prowadziliśmy w spotkaniu i mogliśmy grać swoją piłkę, niestety kuriozalna strata bramki uniemożliwiła nam to.