21 czerwca 2022

Kacper Rojkowicz wicemistrzem Polski

Młodzieżowy zespół Wisły Kraków w poniedziałkowe popołudnie  rozegrał spotkanie finałowe o Mistrzostwo Polski w kategorii U17, mierząc się z rówieśnikami z Zagłębia Lubin. Triumfatorem meczu została ekipa z Dolnego Śląska, która pokonała „Białą Gwiazdę” wynikiem 1:0. Autorem jedynego gola w meczu został w 70 minucie Oliwier Sławiński.

Z wicemistrzostwa może cieszyć się były zawodnik AP CANPACK Okocimski Brzesko Kacper Rojkowicz, który obecnie reprezentuje barwy krakowskiego Klubu. W obecnym sezonie Kacper Rojkowicz zanotował 16 występów o łącznym wymiarze czasowym 884 minut. W tym czasie zawodnik zdołał wpisać się 6-krotnie na listę strzelców oraz został jednokrotnie upomniany żółtą kartką.

W meczu finałowym popularny „Roju” znalazł się w szerokiej kadrze Wisły Kraków, jednak nie zdołał pomóc kolegom w odniesieniu zwycięstwa i zdobyciu Mistrzostwa Polski.

Przypomnijmy, że Kacper w sezonie 2018/2019 odszedł z AP CANPACK Okocimski Brzesko do Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, w której po roku gry przeniósł się do Wisły Kraków.