20 listopada 2021

Zwycięstwo na zakończenie

W swoim ostatnim meczu w obecnym roku kalendarzowym zespół Okocimskiego Brzesko inkasuje trzy punkty pokonując na własnym stadionie Jarmuta Szczawnica wynikiem 3:2. Autorami bramek dla „Piwoszy” zostali Sergiusz Kostecki, Chawkat Zakareya oraz Konrad Kuliszewski. Z kolei bramki dla przyjezdnych zanotowali: Wiktor Weber oraz z rzutu karnego Kamil Kuziel.

Początek spotkania idealnie ułożył się dla gospodarzy sobotnich zawodów, którzy za sprawą Sergiusza Kosteckiego już w 7 minucie wyszli na prowadzenie. Doświadczony zawodnik zaskoczył Dawida Możdżenia uderzeniem z dystansu umieszczając piłkę tuż pod poprzeczką.

Mimo straconej bramki zespół ze Szczawnicy chciał jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Jeszcze w pierwszej połowie zespół gości miał ku temu okazję, jednak dobra gra obronna całego zespołu uniemożliwiła doprowadzenia do remisu.

W drugiej połowie wynik powinien podwyższyć Dariusz Sosnowski, który oddał strzał tuż obok słupka bramki. Chwile później bardzo dobre dośrodkowanie Jakuba Barana nie wykorzystał Sergiusz Kostecki, który z „pierwszej piłki” próbował ponownie zaskoczyć golkipera przyjezdnych.

Niespodziewanego gola Jarmuta zdobyła w 66 minucie meczu. Rozgrywający piłkę Aleksander Ślęczka chciał podać do kolegi z drużyny, jednak w idealnym momencie Wiktor Weber przeciął podanie zaskakując tym samym Nikodema Śniega, który nie miał szans na obronę. Przyjezdni nie cieszyli się jednak długo z wyniku remisowego. Siedem minut później wynik meczu podwyższył Chawkat Zakareya, który wykorzystał podanie Jakuba Barana i z okolicy 9 metra pokonała bramkarza gości.

Mimo niekorzystnego wyniku Jarmuta walczyła o kolejną bramką dającą jej co najmniej wynik remisowy. Zawodnicy dopięli swego w 80 minucie meczu kiedy to w polu karnym Nikodem Śnieg sfaulował Wojciecha Wierciocha. Sędzia główny bez wątpienia wskazał na „wapno”, a egzekutorem jedenastki został Kamil Kuziel doprowadzając tym samym do remisu.

W końcówce spotkania „Piwosze” ponownie pokazali swój charakter, ambicję oraz wolę walki. Zawodnicy trenera Mateusza Pawłowicza za wszelką ceną chcieli zakończyć spotkanie z trzema „oczkami” na koncie i godnie pożegnać się ze swoimi kibicami. Powód ku temu dał Konrad Kuliszewski, który w 83 minucie meczu po podaniu Michała Zydronia ustalił wynik meczu na 3:2.

Jeszcze w samej końcówce swoją okazje miał strzelec drugiego gola Chawkat Zakareya, jednak piłka po jego uderzeniu przeleciała obok bramki.

Zespół Okocimskiego Brzesko zakończył rundę jesienną z dorobkiem 30 punktów na koncie co obecnie daje mu ósme miejsce w ligowej tabeli. Ponadto sobotnie spotkanie było szóstym meczem z rzędu, w których drużyna nie poniosła porażki.