8 listopada 2021

Mateusz Pawłowicz o niedzielnym meczu

Mateusz Pawłowicz (trener Okocimskiego Brzesko): -„Nie weszliśmy dobrze w mecz. Na tak małym i wąskim boisku nasza taktyka w pierwszej połowie nie przyniosła oczekiwanych skutków. Spotkanie w pierwszej połowie było z delikatną przewagą gospodarzy, natomiast uważam, że całe spotkanie było typowo na remis.

Niestety po raz kolejny po naszych stałych fragmentach, które powinny być dla nas korzyścią, tracimy gole. Po raz kolejny rywale nie są w stanie mimo wszystko strzelić nam gola, dopóki nie damy im „piłki na tacy.”

Rozpoczęliśmy drugą połowę od 2:0 byłem jednak przekonany, że fizycznie wytrzymamy mecz. Skorygowaliśmy taktykę w otwarciu, budowaniu oraz pressingu i zespół Watry nie miał za dużo do powiedzenia czego efektem było strzelenie przez nas dwóch goli i doprowadzenie do remisu. W mojej ocenie, zabrakło czasu by ten mecz wygrać.

Nie muszę na sile szukać pozytywów, bo na boisko rywala z 2:0 wyciągnąć wynik na 2:2 jest sztuką i zespół Okocimskiego pokazał znowu zęba, charakter i charyzmę.

To dla mnie bardzo cenne. Ten zespół będzie wygrywał cyklicznie. Wiemy, czego nasz zespół potrzebuje, wiemy nad czym pracować. Przed nami mecz z Tarnovią, zespół będzie gotowy na 100% swoich możliwości i nie odpuścimy centymetra murawy – tego jestem pewien.”