7 listopada 2021

„Piwosze” remisują z Watrą

Okocimski Brzesko w swoim ostatnim meczu wyjazdowym w rundzie jesiennej podzielił się punktami z Watrą Białka Tatrzańska remisując 2:2. „Piwosze” ostatecznie mogą być zadowoleni ze zdobyczy punktowej, gdyż jeszcze przed przerwą zespół przegrywał wynikiem 0:2.

Druga odsłona meczu zdecydowanie lepiej wyglądała w wykonaniu „biało-zielonych”, którym udało doprowadzić się do remisu. Strzelcami bramek w tym spotkaniu zostali: Vladyslav Zuiev, Patryk Grądziel oraz Dawid Lizak i Sergiusz Kostecki.

Ponadto zespół gospodarzy kończył spotkanie w osłabieniu, gdyż swoją drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną ujrzał Dominik Kuc.

Watra Białka Tatrzańska – Okocimski Brzesko 2:2 (2:0)
Bramki: Vladyslav Zuiev 14,  Patryk Grądziel 23 – Dawid Lizak 64, Sergiusz Kostecki (k).

Watra: Szymon Kudła – Jakub Maciasz, Jan Łukaszczyk, Ifeanyi Uwakwe, Vladyslav Zuiev (85′ Bartłomiej Kurnyta), Lucjan Klisiewicz, Patryk Grądziel (73′ Robert Mroszczak), Mateusz Sławecki, Kacper Masłowski, Jakub Klóska, Dominik Kuc.

Okocimski KS: Piotr Zagórowski – Jakub Baran, Michał Zdyroń, Robert Ślęczka (70′ Bartłomiej Mochel), Mateusz Cięciwa, Dawid Lizak, Dariusz Sosnowski (80 Chawkat Zakareya), Konrad Kuliszewski, Sergiusz Kostecki, Sebastian Klimczyk, Oliwier Okas.

Sędziował Dawid Mituś z Nowego Sącza.
Żółte kartki: Uwakwe, Kuc, Grądziel, Masłowski, Zuiev –  Michał Zydroń, Dawid Lizak, Robert Ślęczka.
Czerwona kartka: Kuc (90, za dwie żółte).

Pierwsza połowa to dominacja Watry, udokumentowana dwoma golami. W 14 minucie na 1:0 trafił – po przechwycie piłki – Zuiev. W 23 minucie wzorcowy kontratak i podanie Zuieva, sfinalizował skutecznym strzałem Grądziel. Gola mógł też zdobyć – w 30 min – Klisiewicz, ale uderzając głową, minimalnie chybił. Goście poza uderzeniem Ślęczki, w efektownym stylu obronionym przez Kudłę, nie zagrozili przed przerwą bramce gospodarzy.

Po zamianie stron mecz się wyrównał, a co więcej przyjezdni coraz śmielej zaczęli sobie poczynać w ofensywie. I w 64 minucie przyszły pierwsze tego efekty. Po wymianie podań z Sosnowskim do bramki Watry trafił Lizak. W 85 minucie nic już nie zostało z prowadzenia Watry. Po zagraniu ręką przez jednego z zawodników białczan we własnym polu karnym, z rzutu karnego do remisu doprowadził Kostecki.

Źródło: podhaleregion.pl
Autorem zdjęcia w poście jest Piotr Kościółek.