11 października 2021

Rezerwy ograły Orlika Szczurowa

W niedzielę 10 października drugi zespół Okocimskiego Brzesko rozegrał spotkanie w ramach 8. kolejki brzeskiej „B” klasy”, w której zmierzył się z Orlikiem Szczurowa. Po 90 minutach gry spotkanie zakończyło się pewną wygraną „Piwoszy”, którzy zwyciężyli 5:1. Autorami bramek w tym spotkaniu zostali: Dawid Kurek, Mateusz Wawryka, Chawkat Zakareya, Huber Smulski oraz Sebastian Król, który zanotował trafienie samobójcze. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył z koli Sławomir Mosoń.

Po 8. kolejkach zespół prowadzony przez trenera Kamila Króla znajduje się na drugim miejscu tracąc cały czas trzy punkty do lidera z Woli Przemykowskiej. W kolejnym spotkaniu zespół zmierzy się z Orłem Stróże. Spotkanie to zostanie rozegrane 17 października w Brzesku o godzinie 13:30.

Brzeska „B” klasa
Orlik Szczurowa – Okocimski II Brzesko 1:5
Bramki: Sławomir Mosoń – Dawid Kurek, Mateusz Wawryka, Chawkat Zakareya, Hubert Smulski, Sebastian Król (samo.).

Okocimski KS:  Jan Larysz – Bartosz Guzek (33′ Radosław Curyło), Piotr Czerwiński, Hubert Smulski, Daniel Kaciczak, Damian Boroń, Tomasz Popiołek, Patryk Gawor (46′ Mateusz Wawryka), Dominik Grochot (71′ Krystian Bielak), Chawkat Zakareya, Dawid Kurek (80′ Kacper Greczek).

Szczurowa: Bartłomiej Książek – Mateusz Woźniczka, Jakub Kuciel, Piotr Zdunek, Sebastian Król, Jakub Wolsza (66′ Kamil Domagała) , Marcin Tarlaga (65′ Kacper Cabała), Tomasz Wilk, Sławomir Mosoń (46′ Mateusz Szafraniec), Kamil Grzesik, Szczepan Kijak (70′ Adrian Gałek).

Początek spotkania idealnie ułożył się dla zespołu z Brzeska, który już w 7 minucie meczu objął prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonała Dawid Kurek, a piłkę do siatki skierował Sebastian Król, który całkowicie zaskoczył swojego bramkarza trafiając bramkę samobójczą. Niestety z prowadzenia zespół z Brzeska nie cieszył się zbyt długo, gdyż już trzy minuty później do remisu doprowadził Sławomir Mosoń, który pokonał Jana Larysza.

Chwile później gospodarze mogli pokusić się o kolejną bramkę. Sławomir Mosoń oddał mocny strzał, jednak golkiper z Brzeska zdołał wybić piłkę przed siebie, a piłkę próbowała dobić Marcin Tarlaga, lecz jego uderzenie zostało w ostatniej chwili zablokowane przez obrońców Okocimskiego. Dwie minuty później miejscowi ponownie próbowali zaskoczyć bramkarza Okocimskiego, jednak strzał Mateusza Woźniczka przeleciał tuż obok bramki.

W 26 minucie „Piwosze” powinni objąć prowadzenie, jednak strzał Daniela Kaciczaka z linii bramkowej wybił Piotr Zdunek. Swoją okazję miał również Dominik Grochot, jednak i tym razem górą był Bartłomiej Książek. Pod koniec pierwszej połowy swoje idealne sytuację miał Chawkat Zakareya oraz Dominik Grochot, jednak  strzały zdołał ponownie wybronić bramkarz Orlika Szczurowa.

Druga połowa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu podopiecznych trenera Kamila Króla. Zawodnicy nie pozwolili miejscowym na zbyt wiele zatrzymując akcje ofensywne jeszcze przed polem karny. „Piwosze” w drugiej połowie poprawili również swoją skuteczność trafiając do siatki rywala czterokrotnie.

W 50 minucie Mateusz Wawryka podał do lepiej ustawionego Dawida Kurak, który nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem piłki w siatce, dając tym samym prowadzenie dla swojej drużyny.  Dziesięć minut później Okocimski prowadził już 3:1, a autorem bramki został Mateusz Wawryka, który wykorzystał podanie z Chawkata Zakareya.

Ten sam zawodnik do siatki trafił w 73 minucie, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi podwyższając wynik na 4:1. kropkę nad „i” postawił Hubert Smulski, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonanego przez Mateusza Wawrykę.

Do końca spotkanie kibice nie zobaczyli już bramek, jednak końcowy wynik powinien być zdecydowanie wyższy, gdyż zawodnicy z Brzeska stworzyli sobie bardzo dużo groźnych sytuacji podbramkowych i tylko dobra dyspozycja bramkarza miejscowych udaremniła dobyciu kolejnych goli.