18 września 2021

Metal z patentem na Okocimski

Okocimski Brzesko poniósł drugą wyjazdową porażkę w obecnych rozgrywkach Keeza IV ligi gr. wschodniej, ulegając Metalowi Tarnów 1:2. Bramki na wagę trzech punktów zdobył najlepszy strzelec miejscowych Damian Wolański, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Honorowe trafienie dla „Piwoszy” zanotował w końcówce drugiej połowy z rzutu karnego Robert Ślęczka.

Ponadto od 62 minuty Okocimski kontynuował spotkanie bez Marcina Furmańskiego, który otrzymał czerwoną kartkę, która była konwekcją drugiej żółtej.

Dzisiejsze trzy punkty zasłużenie zdobyli gospodarze z Tarnowa, jednak niewiele brakowało, a końcowy rezultat mógł zakończyć się podziałem punktów. Najlepszą okazję do wyrównania wyniku miał w samej końcówce Chawkat Zakareya, który obił poprzeczkę bramki Metalu. „Piwosze” po mimo gry w osłabieniu nie wyglądali na zespół, który mógł odstawać od rywala. Wręcz przeciwnie „biało-zieloni” zaczęli stwarzań sporo nerwowości w szeregach gospodarzy poprzez co raz to groźniejsze ataki. Niestety oprócz jednego z nich, który zakończył się podyktowaniem rzutu karnego i pewne jego wykonanie przez Robert Ślęczki, podopiecznie trenera Mateusza Pawłowicza nie zdołali odwrócić losów spotkania.

2 - 1
Pełny czas bez dogrywki

Damian Wolański x2 - Robert Ślęczka.

Żóte kartki
Dariusz Rajczyk, Marcin Myjkowski, Albert Stolarz, Jacek Malisz, Damian Chudoba - Aleksander Ślęczka, Konrad Kuliszewski, Sergiusz Kostecki, Mateusz Cięciwa, Mateusz Pawłowicz, Konrad Fryś, Marcin Furmański x2,

Okocimski KS:
Piotr Zagórowski - Konrad Fryś, Marcin Furmański, Michał Zydroń (77' Daniel Kaciczak), Aleksander Ślęczka (50' Konrad Kuliszewski), Robert Ślęczka, Mateusz Cięciwa (73' Chawkat Zakareya), Dawid Lizak, Sergiusz Kostecki (72' Dariusz Sosnowski), Sebastian Klimczyk (75' Bartłomiej Mochel), Piotr Czerwiński.

Skład rywali:
Tomasz Marek - Dariusz Rajczyk, Arkadiusz Rajczyk 76' Damian Chudyba), Jacek Malisz, Patryk Chudoba, Albert Stolarz, Damian Wolański, Szczepan Kogut, Mateusz Nowak (64' Adrian Ślęzak), Filip Baran, Marcin Myjkowski (71' Jarosław Magdziarczyk).

Od początku spotkania przy nie najlepszych warunkach boiskowych lepiej radzili sobie gospodarze, którzy szybciej operowali piłką oraz stwarzali sobie dobre sytuację podbramkowe. W 10 minucie na strzał zdecydował się Damian Wolański, jednak uderzenie po długim słupku minęło światło bramki. Swoją okazję miał również Filip Baran, jednak i po jego strzale piłka przeleciała obok bramki. „Piwosze” próbowali zdobyć bramkę po akcji Aleksandra Ślęczka, który uruchomił wbiegającego w pole karne Sebastiana Klimczyka, jednak w ostatniej chwili zagrożenie oddalił obrońca Metalu.

W 35 minucie gry stały fragment gry mieli gospodarze. Dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem z głowy na bramkę zamienił Damian Wolański, który dał prowadzenie dla swojej drużyny. Chwilę później padła druga bramka dla miejscowych, a jej autorem został Albert Stolarz. Na szczęście Okocimskiego sędzia liniowy dopatrzył się w tej akcji pozycji spalonej.

Metal jeszcze w samej końcówce próbował pokonać Piotra Zagórowskiego, jednak młody golkiper pewnie bronił strzały zawodników z Tarnowa. W ostatniej akcji pierwszej polowy gola wyrównującego powinien strzelić Mateusz Cięciwa. Robert Ślęczka dośrodkował idealnie pod nogi „Matiego”, który z okolicy 5 metra nie zdołał umieścić piłki w siatce.

Druga połowa mogła idealnie zacząć się dla „Piwoszy”. Dawid Lizak dośrodkował w pole karne, w którym najlepiej odnalazł się Mateusz Cięciwa, jednak uderzenie zawodnika z głowy wylądowało tylko na bocznej siatce. Minutę później odpowiedzieli gospodarze, a dokładnie Arkadiusz Rajczyk, który próbował zaskoczyć bramkarz strzałem z dystansu. W 59 minucie zapędy ofensywne gospodarzy próbował zatrzymać Michał Zydroń, który tak niefortunnie sfaulował, że sędzia musiał podyktować rzut karny. Jedenastkę pewnie wykonał strzelec pierwszej bramki Damian Wolański, który podwyższył wynik na 2:0.

W 62 minucie sprawy jeszcze bardziej skomplikowały się dla Okocimskiego, który musiał kontynuować grę w osłabieniu, gdyż druga żółtą kartkę obejrzał Marcin Furmański. W 66 minucie na strzał zdecydował się Marcin Myjkowski, zmuszając Piotra Zagórowskiego na wybicie piłki na rzut różny. Trzy minuty później ponownie dał o sobie znać Damian Wolański, który strzałem z ok 16 metra posłał piłkę tuż obok słupka.

Mimo gry w osłabieniu zespół trenera Mateusza Pawłowicza radził sobie bardzo dobrze, a przewaga liczebna gospodarzy nie była w ogóle widoczna. W ostatnich 15 minutach „Piwosze” za wszelką cenę próbowali odwróci losy spotkania, a jedna z przeprowadzonych akcji dała ku temu szansa. W polu karnym sfaulowany został wprowadzony w drugiej połowie Konrad Kuliszewski, a jedenastkę pewnie wykonał Robert Ślęczka dając tym samym nadzieje na zdobycie choćby jednego punktu. Niewiele brakowało, a w 90 minucie „Piwosze” cieszyliby się z kolejnego trafienia. W zamieszaniu w polu karny najlepiej odnalazła się Chawkat Zakareya i to właśnie po jego uderzeniu piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki Tomasza Marka.