11 września 2021

„Piwosze” lepsi od Wolanii!

Po dwóch porażkach z rzędu zespół Okocimskiego Brzesko wrócił do zwycięskie tory. „Piwosze” w sobotnie popołudnie zwyciężyli na własnym boisku z Wolanią Wola Rzędzińska 2:1. Strzelcami bramek w meczu zostali  Mateusz Cięciwa oraz Dawid Lizak. Honorowe trafienie dla przyjezdnych zanotował pod koniec pierwszej połowy Tomasz Tragarz. Ponadto Wolania kończyła mecz w dziewięcioosobowym składzie, gdyż czerwone kartki (dwie żółte) ujrzeli Nazar Partuta oraz Artur Nowak.

Zawodnicy trenera Mateusza Pawłowicza rozegrali bardzo dobrą pierwszą połowę, strzelając rywalowi dwie bramki. Pierwsza z nich była autorstwem Mateusza Cięciwy, który wykorzystał podanie od Roberta Ślęczki. Z kolei drugie gola strzelił Dawid Lizak, który przejął podanie obrońcy Wolanii podważając na 2:0.

Kontaktowy gola dla przyjezdnych padł pod koniec pierwszej połowy, kiedy to Wolania wykonywała rzut wolny. Wówczas najlepiej w polu karnym odnalazł się Nazar Partuta, który pokonał Piotra Zagórowskiego.

W drugiej połowie mecz się nieco  wyrównał i za równo jedni jak i drudzy mieli swoje okazję ku strzeleniu bramki. Najlepsze okazje mieli wspomniani Mateusz Cięciwa oraz Dawid Lizak.