31 lipca 2021

PP: Grad goli w Sufczynie

Pewne i zarazem wysokie zwycięstwo odnieśli zawodnicy CANPACK Okocimski Brzesko, którzy w drugiej rundzie Okręgowego Pucharu Polski Podokręgu Brzesko pokonali Grom Sufczyn aż 9:0. Worek z bramki już w drugiej minucie otworzył Sebastian Klimczyk, który tego dnia dwukrotnie pokonał bramkarza gospodarzy.  Dwie bramki zanotował również debiutujący w barwach „Piwoszy” Chawkat Zakareya. Ponadto na listę strzelców wpisali się: Robert Ślęczka, Aleksander Śleczka, Mateusz Cięciwa, Dawid Lizak, oraz Konrad Kuliszewski.

Puchar Polski
Grom Sufczyn – CANPACK Okocimski Brzesko 0:9
Bramki: Sebastian Klimczyk 2, 15 (k), Robert Ślęczka 36, Mateusz Cięciwa 51, Dawid Lizak 53, Chawkat Zakareya 70, 77, Aleksander Ślęczka 82, Konrad Kuliszewski 85.

Okocimski KS: Nikodem Śnieg – Piotr Czerwiński, Mateusz Stolarz, Marcin Furmański (46′ Konrad Fryś), Daniel Kaciczak, Sebastian Klimczyk (46′ Bartłomiej Mochel), Robert Ślęczka (46′ Sergiusz Kostecki), Aleksander Ślęczka, Mateusz Cięciwa (54′ Konrad Kuliszewski), Chawkat Zakareya, Dariusz Sosnowski (46′ Dawid Lizak).

Grom: Miłosz Smulski – Szymon Postawa, Sławomir Ślęzak, Marian Wawryka, Mateusz Kmieć, Andrzej Ledziński, Krystian Pałka, Dawid Kargul, Piotr Cisak, Artur Kozioł, Daniel Sowa (46′ Tadeusz Sacha (71′ Marcin Waśniowski)).

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli zawodnicy trenera Mateusz Pawłowicza, którzy już w 2 minucie meczu objęli prowadzenie. Autorem pierwszej bramki w meczu został Sebastian Klimczyk, który wykorzystał dośrodkowanie Roberta Ślęczki. W 11 minucie blisko zdobycie gola był Chawkat Zakareya, jednak jego strzał ostatecznie zatrzymał się na poprzeczce bramki.

Chwile później na mocne uderzenie z dystansu zdecydował się Mateusz Cięciwa, jednak ostatecznie piłką minęła światło bramki. Po kwadransie gry „Piwosze” prowadzili już 2:0, a kolejnego gola zdobył ponownie Sebastian Klimczyk, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karny przez zawodnika z Sufczyna.

„Piwosze” w pierwszej połowie nie dali żadnych szans gospodarzom na przeprowadzenie akcji ofensywnej przez co golkiper z Brzeska mógł spokojnie przyglądać się poczynaniom swoich kolegów.

Jeszcze przed przerwą wynik spotkania podwyższył Robert Ślęczka, który zdecydował się na oddanie strzału. Jego uderzenie było na tyle precyzyjne by piłka znalazła drogę do siatki Gromu.

Sześć minut po przerwie kolejnego gola zdobył Mateusz Cięciwa, a minutę później wynik spotkania podwyższył wprowadzony w drugiej połowie Dawid Lizak. Ten sam zawodnik w kolejnej akcji mógł ponownie zdobyć gola jednak futbolówka po jego strzale odbiła się od słupka bramki. W 58 minucie swojej szansy na zdobycie bramki szukał Aleksander Ślęczka, który po dośrodkowaniu Daniela Kaciczaka posłał piłkę tuż nad poprzeczką. Podobna sytuacja miała miejsce 5 minut później, gdzie na strzał z głowy zdecydował się Dawid Lizak wykorzystując wrzutkę Aleksandra Ślęczki. W 70 minucie swoją pierwszą bramkę w barwach „biało-zielonych” zdobył Chawkat Zakareya, który wykorzystał podanie Konrada Kuliszewskiego. Siedem minut później ten sam zawodnik ponownie pokonuje bramkarza z Sufczyna wykorzystując tym razem podanie Piotra Czerwińskiego.

Mimo wysokiego wyniku zespół z Brzeska nie zamierzał przestawać strzelać kolejnych bramek. W 82 minucie piłkę przejął Aleksander Ślęczka, który od razu zdecydował się na oddanie strzału. Piłka ostatecznie wylądowała w siatce Gromu Sufczyn. Na pięć minut przed końcowym gwizdkiem dał o sobie znać jeszcze Konrad Kuliszewski, który zdobył tego dnia ostatnią bramkę ustalając tym samym wynik spotkania na 9:0.