26 kwietnia 2021

Akademia: Spotkania weekendowe

W miniony weekend swoje spotkanie rozegrali juniorzy młodsi, którzy w meczu wyjazdowym podejmowali rówieśników z Nowego Targu. Sobotnie spotkanie zakończyło się wysoką porażką podopiecznych trenera Arkadiusza Śliwy, którzy ulegli 0:5. Tego samego dnia również z ekipą z Podhala swój mecz rozgrywali trampkarze rocznika 2006. Zawodnicy prowadzeni przez szkoleniowca Marka Małysę przegrali spotkanie rezultatem 1:2. Jedynego gola dla AP CANPACK Okocimski zdobył Szymon Kozieł.

W niedziele swoje spotkanie rozgrywali młodziki z rocznika 2008, którzy na własnym terenie podejmowali Hutnika Kraków. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną gości z Krakowa, którzy pokonali AP CANPACK Okocimski 2:1. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Artur Wąsik.

Juniorzy młodsi (Małopolska I liga Juniorów Młodszych)
NKP Podhale Nowy Targ – AP CANPACK Okocimski Brzesko 5:0,
Okocimski KS: Augustyn – Kliś, Jawień, Smulski – Pitaś, Siudut – Jędrzejczyk, Poliszak, Kubala – Okas oraz Pasek, Marecik, Mikulec.

Arkadiusz Śliwa (trener AP CANPACK Okocimski):„Zagraliśmy bardzo słaby mecz. Początek meczu nie zapowiadał takiego blamażu. Po stracie pierwszej bramki wszystko się posypało, a gospodarzom do przerwy wchodziło praktycznie wszystko. Byliśmy mało agresywni i popełnialiśmy za dużo indywidualnych błędów. Musimy szybko się pozbierać bo teraz czekają nas bardzo trudne mecze.”

Trampkarze (Małopolska I Liga Trampkarzy)
NKP Podhale Nowy Targ – AP CANPACK Okocimski Brzesko 2:1
Bramka:
Szymon Kozieł.
Okocimski KS: Karol Dzień, Nikodem Łukasik, Sebastian Wielgosz, Jakub Szczeciński, Jakub Gicala, Hubert Wągroda, Krzysztof Krupa, Szymon Kozieł, Kacper Szpila, Hubert Hirschmann, Norbert Grochola oraz: Jakub Okas, Kacper Pawełek, Kamil Suder, Mateusz Dziadowiec, Kacper Maciejasz, Igor Martyna.

Marek Małysa (trener AP CANPACK Okocimski): -„Po długo oczekiwanym rozpoczęciu rozgrywek ligowym, w końcu mogliśmy rozegrać pierwszy mecz. Chyba każdy trener zastanawiał się jak będzie wyglądała jego drużyna po tak długiej przerwie spowodowana pandemią. Nie mogliśmy trenować, więc każdy trener wysłał rozpiskę treningów indywidualnych przez co pierwszy mecz był wielką jedną niewiadomą.

Po rozegranym meczu mogę powiedzieć, że nie wyglądaliśmy źle. Udało się nam jeszcze w pierwszej połowie stworzyć kilka fajnych sytuacji, jednak nie udało się ich wykorzystać. Przeciwnik miał rzut karny, którego nie wykorzystał, my natomiast później zdobywamy pierwszego gola w meczu. Niestety w drugiej połowie po błędach indywidualnych tracimy dwie bramki. Przez pozostałą część spotkanie nie jesteśmy wstanie odrobić straconych goli. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach po treningach na dużym boisku postaramy się wyjść i zdobyć punkty.

Mimo porażki to jestem zadowolony z postawy zawodników, jednak błędy indywidualne, które nam się przytrafiły musimy eliminować i starać się wyciągać wnioski po przegranym meczu.”