24 kwietnia 2021

Porażka na inaugurację rundy wiosennej

Za równo kibice jak i sami zawodnicy wyczekiwali rozpoczęcia się rundy wiosennej to nikt chyba nie wyobrażał sobie takiego rezultatu w meczu inauguracyjnym rundy wiosennej. Walczący o utrzymanie CANPACK Okocimski Brzesko uległ w meczu wyjazdowym Wolanii Wola Rzędzińska wynikiem 0:3. Strzelcami bramek w tym meczu zostali: Mateusz Michoń, Patryk Mróz oraz Karol Janic.

Sobotnie spotkanie mogło zdecydowanie inaczej zakończyć się dla podopiecznych trenera Tomasza Rogóża. Zawodnicy z Brzeska w pierwszej odsłonie mieli zdecydowanie więcej do powiedzenia niż gospodarze z Woli Rzędzińskiej, niestety brak skuteczności oraz brak ostatniego podania sprawia , że „Piwosze” nie są wstanie objąć prowadzenia w meczu.

Wszystkie te sytuację zemściły się jeszcze przed przerwą, gdzie  zawodnicy z Brzeska tracą tzw bramkę do szatni. Gol ten był początkiem nieszczęść zespołu, który w drugiej połowie całkowicie oddał inicjatywę Wolanii, tracąc przez to kolejne dwa gole.

Mateusz Michoń 45, Patryk Mróz 57, Karol Janic 61.

Okocimski KS:
Karol Jurkiewicz - Sergiusz Kostecki, Konrad Fryś, Marcin Furmański, Michał Grzesicki, Aleksander Ślęczka, Robert Ślęczka (51' Michał Zydroń), Mateusz Cięciwa (70' Kacper Ciuruś), Bartłomiej Mochel, Dariusz Sosnowski (80' Piotr Czerwinski), Mateusz Wawryka (35' Jakub Ogar).

Skład rywali:
Michał Boruch - Szymon Baradziej, Patryk Mróz, Jakub Tadel, Mateusz Michoń, Patryk Leżoń (75' Jakub Twardy), Karol Janiec (67' Dominik Adamowski), Piotr Witek (52' Igor Wójcik), Marcin Tubek, Dominik Minorczyk (67' Konrad Barwacz), Artur Nowak (73' Jakub Płaczek).

Poniżej przedstawiamy zapis z relacji live, jaka ukazała się na a naszej stronie.

1′ Od środka boiska rozpoczynają zawodnicy CANPACK Okocimskiego.
5′  Za nami pierwsze nieśmiałe ataki obu zespołów. Najpierw dośrodkowanie Roberta Ślęczki w kierunku Dariusza Sosnowskiego padło łupem bramkarza Wolanii. Za chwilę pod drugą bramką w podobnej sytuacji centra Patryka Mroza ląduje w rękach Karola Jurkiewicza.
6′ Aleksander Ślęczka podaje na prawo do Mateusza Cięciwy, ten strzela, ale jego próbę na rzut rożny wybija bramkarz Wolanii.
7′ To powinno być 1:0 dla „Piwoszy”! Po dośrodkowaniu Aleksandra Ślęczki z rzutu rożnego z najbliższej odległości nie trafił do bramki Dariusz Sosnowski.
12′ 12 minuta, rzut wolny dla gości. Do rzutu wolnego z okolicy 18 metra podchodzi Aleksander Ślęczka, jednak centra na głowę Sosnowskiego nie przyniosła celnego uderzenia na bramkę Wolanii.
15′ Pierwsze piętnaście minut inauguracyjnej potyczki stoi pod znakiem przewagi „Piwoszy”. Podopieczni trenera Rogóża stworzyli sobie kilka podbramkowych sytuacji, jednak póki co nadal mamy bezbramkowy remis.
19′ W 19 minucie żółtą kartką został ukarany gracz „Piwoszy” Marcin Furmański.
23′ Dwukrotnie strzelać zza pola karnego próbował debiutujący w drużynie CANPACK Okocimskiego Robert Ślęczka, ale na posterunku był Michał Boruch.
25′ Na razie pewnie prezentuje się defensywa „Piwoszy”. Ataki Wolanii rozbijane są jeszcze przed polem karnym Okocimskiego.
28′ Z rzutu rożnego dośrodkowywał Robert Ślęczka, jednak strzał głową Furmańskiego trafił wprost w bramkarza Wolanii.
30′ Dwukrotnie z rzutu rożnego próbował dośrodkowywać Dominik Minorczyk. Za pierwszym razem piłkę wybili na korner zawodnicy gości, a chwilę później kolejna próba została wybita przez obrońców Okocimskiego.
35′ Mateusz Wawryka, który ucierpiał w jednym ze starć z przeciwnikiem leży na murawie. Za chwilę daje znać, że nie jest w stanie kontynuować gry. Jego miejsce na boisku zajmuje Jakub Ogar. Poważne osłabienie „Piwoszy”.
36′ Doskonała sytuacja dla zespołu Wolanii. Na szczęście dla gości z kilku metrów przestrzelił nad bramką Szymon Baradziej.
41′ Centrę Patryka Mroza w pole karne na korner wybija Sergiusz Kostecki. Dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wolanii nie stanowi jednak żadnego zagrożenia.
45′ Rzut rożny dla Wolanii wykonywał Szymon Baradziej, a „główka” Mateusza Michonia ląduje w bramce Okocimskiego. 1:0 dla gospodarzy.
45′ Tuż przed przerwą bardzo groźna sytuacja pod bramką brzeszczan. Dośrodkowywał strzelec gola dla Wolanii Mateusz Michoń, a stojący na 10 metrze Szymon Baradziej minął się z piłką.

W Woli Rzędzińskiej do przerwy 1:0 dla gospodarzy. „Piwosze” przeważali przez pierwsze 30 minut spotkania, jednak tuz przed gwizdkiem na przerwę niespodziewanie stracili gola po stałym fragmencie gry. Dodatkowo w 35 minucie kontuzji nabawił się Mateusz Wawryka i przedwcześnie musiał opuścić plac gry.

47′ Dosyć kontrowersyjna sytuacja na początku 2 części meczu. W polu karnym przewrócił się Jakub Ogar, jednak sędzia nie dopatrzył się rzutu karnego dla „Piwoszy”
48′ Wolania zaczęła drugą połowę z nieco większym animuszem aniżeli „Piwosze”. Dwie próby po stałych fragmentach gry padają jednak łupem Karola Jurkiewicza.
52′ Niestety kolejna kontuzja w szeregach CANPACK Okocimskiego! Debiutujący w zespole z Brzeska Robert Ślęczka nabawił się kontuzji pachwiny i nie jest w stanie kontynuować gry. Jego miejsce zajmuje Michał Zydroń.
55′ Szybko dał o sobie znać powracający do składu „Piwoszy” Michał Zydroń, który zaraz po wejściu na boisku zobaczył żółtą kartkę.
56′ Schodzi Piotr Witek, w jego miejsce Igor Wójcik
57′ Gospodarze od momentu zdobycia gola coraz śmielej poczynają sobie na boisku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Ponownie z rzutu rożnego dośrodkowuje Patryk Leżoń, a głową do bramki trafia Patryk Mróz. 2:0 dla Wolanii.
61′ Stały fragment dla „Piwoszy” przed polem karnym rywala. „Piwosze” popełniają błąd w rozegraniu czego efektem jest kontratak. Podanie Patryka Mroza otwiera drogę do bramki dla Karola Jańca. 3:0 dla Wolanii!
65′ Stały fragment dla „Piwoszy” przed polem karnym rywala. „Piwosze” popełniają błąd w rozegraniu czego efektem jest kontratak. Podanie Patryka Mroza otwiera drogę do bramki dla Karola Jańca. 3:0 dla Wolanii!
67′ Widać, że kontuzje dwóch czołowych zawodników odcisnęły spore piętno na drużynie z Brzeska. „Piwosze” sprawiają wrażenie mocno zagubionych. W tym momencie to Wolania jest stroną dominującą i całkowicie kontroluje przebieg meczu stwarzając sobie od czasu do czasu kolejne sytuacje bramkowe.
71′ Schodzą: Karol Janiec i Dominik Minorczyk. W ich miejsce na boisku pojawili się Dominik Adamowski oraz Konrad Barwacz.
74′ Schodzi z boiska Artur Nowak, a w jego miejsce pojawia się do gry Jakub Płaczek
76′ Młodzieżowiec za młodzieżowca. W miejsce Mateusza Cięciwy na placu gry pojawił się Kacper Ciuruś.
81′ Przed szansą na zdobycie honorowej bramki stanął Kacper Ciuruś, jednak jego strzał padł łupem bramkarza Wolanii.
82′ W miejsce Dariusza Sosnowskiego do gry wszedł Piotr Czerwiński.
88′ Końcówka spotkania. „Piwosze” nadal starają się chociaż raz pokonać bramkarza Wolanii, jednak ich wysiłki w dalszym ciągu są nieskuteczne.
90′ Końcowy gwizdek sędziego. Nie udała się inauguracja rundy wiosennej dla podopiecznych trenera Tomasza Rogóża. Po dwóch różnych połowach „Piwosze” przegrali bardzo ważny mecz w Woli Rzędzińskiej 0:3.