9 października 2020

W sobotę z Popradem Muszyna

W najbliższą sobotę 10 października w ramach 11. kolejki IV ligi gr wschodniej zawodnicy CANPACK Okocimski Brzesko zmierzy się z Popradem Muszyna. Spotkanie to rozegrane zostanie o godzinie 15:15 na stadionie przy ul. Słonecznej 1 w Muszynie.

Poprad Muszyna obecnie plasuje się na 7 miejscu w ligowej tabeli mając w swym dorobku 16 punktów. Na ten wynik uzbierało się 5 zwycięstw oraz 1 remis. Zespół w obecnych rozgrywkach zanotował również trzy ligowe porażki przegrywając m.in: Lubań Maniowy, Unią Tarnów oraz Wierchy Rabka Zdrój. Mimo to zespół może pochwalić się bardzo małą ilością straconych goli, których mają na swoim koncie zaledwie osiem przy szesnastu strzelonych. Tylko dwa zespoły mogą pochwalić się mniejszą ilością straconych bramek, a są to: Limanovia oraz lider rozgrywek Wierchy Rabka Zdrój.

W ostatniej kolejce podopieczni trenera Roberta Kubiela łatwo poradzili sobie z GKS Drwinia wygrywając aż 5:0. Bardzo dobrą skutecznością w tym spotkaniu popisał się Szymon Gruca, który zanotował hat-tricka. Do bramki trafiał również Krzysztof Podgórniak oraz Lukas Hruska, który jednocześnie jest najskuteczniejszym strzelcem zespołu mając na swym koncie pięć bramek. Tuż za nim znajduje się Konrad Kuzera oraz Szymon Gruca, którzy mają o dwa gole mniej.

Warto zaznaczyć, że za równo „Piwosze” jak i zespół z Muszyny najwięcej bramek zdobywają w pierwszych 15 minutach meczu. Do tej pory oba zespoły strzeliły ich 4 tracąc przy tym po 2 bramki. Mankamentem zespołu z Brzeska są z kolei ostatnie minuty meczu, w których to drużyna straciła aż 6 bramek.

Oprócz spotkań ligowych Poprad rywalizuje w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie 14 października w meczu półfinałowym zmierzy się z Skalnik Kamionka Wielka.

CANPACK Okocimski Brzesko do Muszyny na pewno nie pojedzie ze spuszczoną głową. Zawodnicy trenera Tomasza Rogóża po ostatniej porażce z beniaminkiem rozgrywek Metalem Tarnów będą chcieli zrewanżować się swoim kibicom i powalczyć o komplet punktów. W sobotnim spotkaniu na boisku będą musieli uważać: Łukasz Kulig, Bartłomiej Mochel oraz Arkadiusz Goryczka. Zawodnicy Ci mają na swoim koncie po 3 żółte kartki, a ewentualne kolejne napomnienie wykluczy danego zawodnika z następnego meczu.

Komentarze