12 września 2020

O pierwsze zwycięstwo

Po ostatniej pauzie w 6. kolejce IV ligi gr. wschodniej „Piwosze” wracają do rywalizacji o ligowe punkty. Naszym najbliższym rywalem będzie Poprad Rytro, z którym przyjdzie się nam zmierzyć w niedzielę 13 września o godzinie 16:30 w Rytrze. Ponadto informujemy, że spotkanie odbędzie się bez udziału kibiców przyjezdnych.

Poprad Rytro obecnie plasuje się 18 miejscu w tabeli mając na swoim koncie 2 punkty, które zdobyli remisując w meczu wyjazdowym z Popradem Muszyna 1:1 oraz dzieląc się punktami przed własną publicznością z Metalem Tarnów 2:2. W ostatniej kolejce zespół poniósł swoją czwartą porażkę w meczu z GKS Drwinia przegrywając 2:4. Bramki dla podopiecznych trenera Stanisława Bodziony zdobyli: Mateusz Poczkajski oraz Robert Oleksy.

Warto zauważyć, że zespół Popradu nie najlepiej radzi sobie w grze obronnej. Do tej pory drużyna ma najwięcej straconych goli w lidze, których ma już 18, natomiast strzelonych ma na swoim koncie tylko 6.

W nieco gorszej sytuacji są „Piwosze”, którzy cały czas czekają na swoją pierwszą zdobycz punktową. Półtoratygodniowa przerwa spowodowaną pauzą w meczu 6. kolejki z pewnością mogła pozytywnie wpłynąć na postawę zawodników trenera Tomasza Rogóża. Dłuższa regeneracja oraz odpoczynek z pewnością będą miał wpływ na jutrzejsze spotkanie. Zawodnicy mieli również czas na to by jeszcze solidniej przygotować się do niedzielnego spotkania.

Za równo CANPACK Okocimski Brzesko jak i Poprad Rytro potrzebują punktów jak tlenu. Możemy zatem spodziewać się walki do ostatniej minuty meczu.