14 lipca 2020

Akademia: Wygrany sparing juniorów młodszych

We wtorek podopieczni trenera Arkadiusza Śliwy rozegrali spotkanie kontrolne, w którym mierzyli się z Pcimianką Pcim. Spotkanie to zakończyło się wygraną zespołu z Brzeska, która zwyciężyła 8:5. Dobrą skutecznością popisał się Wiktor Włodek, który został autorem pięciu trafień. Do bramki trafiali również Dawid Poliszak, Kacper Ciuruś oraz Patryk Jawień. Kolejny sparing zawodnicy rozegrają w najbliższą środę, ich rywalem będzie Puszcza Niepołomice.

Arkadiusz Śliwa (trener AP CANPACK Okocimski): -„Początek spotkania był wyrównany, ale już w 12 min. objęliśmy prowadzenie i od tego momentu nasza przewaga nie podlegała dyskusji. Widać było dużą ochotę do gry i biegania u naszych zawodników. Drużyna bardzo dobrze realizowała założenia przed meczowe. Nie pozwalaliśmy wyjść przeciwnikom ze swojej połowy i po szybkim odbiorze piłki stwarzaliśmy sobie dzięki temu mnóstwo sytuacji. Dobrą skutecznością popisał się nasz napastnik Wiktor Włodek, który zdobył 5 bramek. Po strzeleniu 7 bramki trochę rozluźniliśmy nasze szyki obronne i pozwalaliśmy przeciwnikom na zbyt wiele. Nad tym musimy pracować żeby mimo wysokiego prowadzenia utrzymać koncentrację i konsekwencje w grze do 90 minuty. Ten tydzień mamy dość pracowity bo rozegramy trzy sparingi (Pcimianka, Puszcza (środa) oraz Wolania (piątek). Oprócz tego we wtorek, czwartek mamy treningi.”