2 listopada 2019

Ligowe ostatki

Niedzielne spotkanie będzie ostatnim ligowym meczem w rundzie jesiennej zespołu CANPACK Okocimski Brzesko. W spotkaniu wyjazdowym podopieczni trenera Tomasza Rogóża zmierzą się z Lubaniem Maniowy. Zawody te rozpoczną się o godzinie 13:00 na stadionie przy ul. Gorczańska 4 w Maniowy.

Do niedzielnego spotkania podopieczni trenera Grzegorza Hajnosa podbudowani wysoką wygraną nad Watrą Białka Tatrzańska, którą pokonali aż 5:0. Do siatki rywali trafiali wówczas: Marcio manoel Oliveira da silva filho, Daniel Duda, Maciej Górecki, Mateusz Pluta oraz Daniel Noworolnik. Dzięki wygranej zespół awansował na 6 miejsce w tabeli mając na swym koncie 25 punktów (8 zwycięstw, 1 remis, 5 porażek).

Przyglądając się statystyką naszego najbliższego rywala można zauważyć, że zdecydowana większość zdobytych punktów miała miejsce na własnym obiekcie. To tu zawodnicy wywalczyli aż 16 punktów odnosząc kolejno 5 zwycięstw, 1 remis oraz 1 porażkę. Gorzej wiedzie się im z kolei w meczach wyjazdowym, w których zdobyli 9 punktów ponosząc przy tym 4 porażki.

Warto również zwrócić uwagę na ostatnią skuteczność zespołu. W ostatnich dwóch spotkaniach Lubań zdobył aż 10 bramek co z pewnością może robić wrażenie. Na dorobek bramkowy mocno przyczyniło się aż trzech zawodników którzy mają po 4 bramki na swoim koncie, a są to: Marcio manoel Oliveira da silva filho, Sebastian Kurowski Kurowskim oraz Mateusz Pluta. Warto również wspomnieć, że Maciej Górecki oraz Damian Firek,  mają najwięcej żółtych kartek na koncie. Pierwszy z nich ujrzał już 7 kartek natomiast drugi o jedną kartkę mniej.

Ostatnie ligowe spotkania Lubania Maniowy:
Watra Białka Tatrzańska – Lubań Maniowy 0:5
Lubań Maniowy – Barciczanka Barcice – 5:2
Wolania Wola rzędzińska – Lubań Maniowy 2:1

Przed zespołem CANPACK Okocimski Brzesko kolejne spotkanie z cyklu „mecz o życie”. „Piwosze” muszą odnieść w nim zwycięstwo by móc w miarę spokojnie przepracować okres zimowy. Obecnie zespół trenera Tomasza Rogóża znajduje się na 14 miejscu w tabeli mając tyle samo punktów na koncie. W ostatniej kolejce mimo przewagi jednego zawodnika drużyna uległa beniaminkowi z Woli Rzędzińskiej 0:1 tracąc bramkę w doliczonym czasie gry.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
CANPACK Okocimski Brzesko – Wolania Wola Rzędzińska 0:1
Wierchy Rabka Zdrój – CANPACK Okocimski Brzesko 0:1
CANPACK Okocimski Brzesko – Termalica II Bruk-Bet Nieciecza 1:2

Komentarze