6 września 2019

Zapowiedź: Powalczyć o komplet punktów

Już w najbliższą sobotę 7 września w ramach 7 kolejki IV ligi gr. wschodniej zespół CANPACK Okocimski Brzesko podejmie na własnym terenie drużynę Orkana Szczyrzyc. Spotkanie to rozegrane zostanie o godzinie 17:00 na stadionie miejskim przy ul. Okocimskiej 34 w Brzesku.

Orkan Szczyrzyc to ekipa, która obecnie znajduje się na samym dole ligowej tabeli mając na swoim koncie 3 punkty (1 zwycięstwo, 0 remisów, 4 porażki). Pierwszą wygraną zawodnicy odnieśli w meczu z Lubaniem Maniowy, który wygrali 2:1. Wówczas gole na wagę trzech punktów zdobyli: Krzysztof Piekarczyk oraz Bartłomiej Limanówka. W ostatniej kolejce Orkan nie podołał Warcie Białka Tatrzańska ulegając 1:4. Najlepszym strzelcem zespół jest z kolei nowo pozyskany Kamil Lupa, która w swoim dorobku ma dwa trafienia. W sobotnim meczu na swoje poczynania boiskowe będzie musiał uważać Tomasz Olejarz, który w obecnych rozgrywkach ujrzał już trzy żółte kartoniki.

Warto zaznaczyć, że w przerwie między sezonowej w zespole z Szczyzryc doszło do sporych zmian. Najważniejszą z nich jest zmiana trenera. Dotychczasowego szkoleniowca Piotra Gruszkę zastąpił Tomasz Szczepański. Z drużyną pożegnało się również czterech zawodników m.in. Rafał Augustyn, Michał Augustyn, Marcin Kurek oraz Piotr Śmierciak. W ich miejsce włączeni zostali wyróżniający się juniorzy: Filip Piechówka, Dominik Marek, Kamil Rus, Krystian Pazdan oraz Darek Hejmo.

Ostatnie spotkania Orkana Szczyrzyc:
Orkan Szczyrzyc – Watra Białka Tatrzańska 1:4
Orkan Szczyrzyc – Lubań Maniowy 2:1
Wolania Wola Rzędzińska – Orkan Szczyrzyc 2:1

„Piwosze” do sobotniego meczy przystąpią z chęcią zrehabilitowania się za ubiegłotygodniową dotkliwą porażkę jaką doznali z rezerwami Sandecji Nowy Sącz przegrywają 0:8. Będzie to również okazja do przerwania serii trzech spotkań bez zwycięstwa. Pomóc w tym ma wracający do kadry Marcin Woda, który ostatnio z powodu urazu nie mógł być do dyspozycji trenera Tomasza Rogóża.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
Sandecja II Nowy Sącz  –  CANPACK Okocimski Brzesko 8:0
CANPACK Okocimski Brzesko – BKS Bochnia 0:1
Glinik Gorlice – CANPACK Okocimski Brzesko 0:0

Komentarze