18 maja 2019

Limanovia vs CANPACK Okocimski

Pomału dobiegają końca rozgrywki IV-ligowe, w których zespół CANPACK Okocimski Brzesko ma do rozegrania jeszcze cztery spotkania. Najbliższym rywalem „Piwoszy” będzie Limanovia Limanowa, z którą przyjdzie zawodnikom się zmierzyć w najbliższą niedziele 19 maja o godzinie 18:00 na stadionie w Limanowej.

Przed zespołem trenera Rafała Polichta kolejne bardzo ważne, a zarazem trudne spotkanie, w którym to będą musieli mierzyć się z trzecią siłą naszej ligi – Limanovią Limanowa. Spotkanie wydaje się tym bardziej ciężkie, gdyż zespół z Limanowej przegrał tylko jedno spotkanie przed własną publicznością ulegając tylko Watrze Białka Tatrzańska 2:0. Porażka ta przerwała jednocześnie passę 12 zwycięstw z rzędu na własnym terenie w bieżących rozgrywkach IV-ligowych. Obecnie zespół trenera Andrzeja Paszkiewicza plasuje się na 3 miejscu w tabeli mając na swym koncie 53 punkty (17 zwycięstw, 2 remisy, 6 porażek). W poprzedniej kolejce Limanovia uległa w meczu wyjazdowym Unii Tarnów 0:2, przekreślając sobie tym samym możliwość włączenia się do walki o pierwsze miejsce. Mimo to zespół może pochwalić się największą ilością zdobytych bramek, których ma aż 62 przy 23 straconych.

W poprzedniej rundzie w meczu obu zespół lepsi okazali się zawodnicy z Limanowej, którzy po bramkach Mateusz Matlęgi oraz Macieja Krzyżaka zwycięzyli 2:1. Honorowe trafienie dla „biało-zielonych” zanotował natomiast Mateusz Wawryka.

Ostatnie spotkania Limanovii Limanowa:
Unia Tarnów – Limanovia Limanowa 2:0
Limanovia Limanowa – Watra Białka Tatrzańska 0:2
Glinik Gorlice – Limanovia Limanowa 0:3

„Piwosze” chcąc myśleć o pozytywnym wyniku w niedzielnym spotkaniu muszą wznieść się na wyżyny swoich umiejętności i jednocześnie wykorzystać chwilową niedyspozycję rywali, którzy w ostatnich meczach doznali dwóch porażek z rzędu. Niewykluczone, że w kadrze meczowej pojawi się Daniel Policht, który ostatnio narzekał na uraz pleców. Do składu wrócił również Tomasz Gałka, który borykał się z kontuzją barku.

Ostatnie spotkania CANPACK Okocimski Brzesko:
CANPACK Okocimski Brzesko – Watra Białka Tatrzańska 1:3
Poprad Muszyna – CANPACK Okocimski Brzesko 0:0
CANPACK Okocimski Brzesko – Orkan Szczyrzyc 1:1

Komentarze