30 marca 2019

Porażka z Unią Tarnów

CANPACK Okocimski Brzesko w meczu 18 kolejki IV ligi gr. wschodniej musiał uznać wyższość tarnowskiej Unii ulegając aż 4:1. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Kacper Nytko, Marcel Tyl, Łukasz Popiela oraz Mateusz Nowak. Honorowe trafienie z rzutu karnego dla „biało-zielonych” zdobył Mateusz Wawryka. Dzięki wygranej Unia Tarnów zbliżyła się punktowo do liderującego Popradu Muszyna mając na swoim koncie 41 punktów co daje jej drugie miejsce w tabeli.

Unia Tarnów – CANPACK Okocimski Brzesko 4:1
: Kacper Nytko 6, Marcel Tyl 14, Łukasz Popiela 28, Mateusz Nowak 85 – Mateusz Wawryka 37.

Unia: Łukasz Lisak, Paweł Węgrzyn, Marcel Tyl, Artur Biały (80′ Dominik Wardzała), Patryk Orlik (85′ Damian Bachara), Łukasz Popiela, Robert Witek, Kacper Nytko (60′ Kamil Tyrka), Szymon Adamski (87′ Kamil Kasprzykowski), Jacek Malisz, Piotr Drozdowicz (71′ Mateusz Nowak).

Okocimski KS: Nikodem Śnieg – Jakub Baran, Mateusz Wawryka, Łukasz Kulig, Paciej Pawlik – Tomasz Grzyb (86′ Konrad Kołodziej), Arkadiusz Goryczka, Sergiusz Kostecki (82′ Jakub Duda), Michał Grzesicki (65′ Michał Waśko), Przemysław Bury (68′ Dawid Lizak) – Tomasz Gałka.

Żółte kartki: Mateusz Wawryka, Przemysław Bury, Maciej Pawlik, Dawid Lizak.
Sędzia: Tomasz Biela.

Od samego początku meczu Unia Tarnów narzuciła swój styl gry stwarzając sobie kilka sytuacji podbramkowych z których udało zdobyć się bramki. Pierwsza z nich padła już w 6 minucie meczu, a jej autorem była Kacper Tytko, który idealnie wykorzystał podanie Piotra Drozdowicza. Goście z Brzeska próbowali odpowiedzieć jednak strzał Tomasza Gałki przeszedł tuż obok bramki. W 14 minucie „Jaskółki” cieszyli się już z dwubramkowego prowadzenia. Tym razem na listę strzelców wpisał się Marcel Tyl wykorzystując podanie Łukasza Popieli. Kolejny cios Unia zadała w 28 minucie meczu, a z gola cieszył się Łukasz Popiela. „Piwosze” mimo niekorzystnego wyniku starali się zdobyć gola kontaktowego. Ta sztuka udał sie dopiero w 38 minucie meczu gdy w polu karnym sfaulowany został Przemysław Bury. Jedenastke pewnie wykorzystał kapitam brzeskiej drużyny Mateusz Wawryka, dając tym samym nadzieje na korzystny rezultat.

W drugiej odsłonie meczu zawodnicy CANPACK Okocimski Brzesko stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych, jedna z nich zakończył się co prawda zdobyciem gola przez Tomasza Gałkę, jednak sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej. W dogodnej sytuacji znalazł się również Łukasz Kulig, który z bliskiej odległości nie potrafił pokonać bramkarza gości. Wynik meczu ustalił niespodziewanie Mateusz Nowak, który wykorzystał błąd Nikodema Śniega i strzałem do pustej bramki zdobył czwartą bramkę w spotkaniu.