17 marca 2019

16 kolejka: Unia ogrywa Poprad Muszyna

Za nami pierwsza kolejka w rundzie wiosennej, w której z pewnością nie brakowało emocji jak i niespodzianek. Jednym z takich meczy było spotkanie CANPACK Okocimski Brzesko z Tarnovią Tarnów. Zawody te zakończyło się jednak w 36 minucie wynikiem 1:2 dla gości z Tarnowa. Hitem kolejki było z kolei spotkanie tarnowskiej Unii z Popradem Muszyna. W meczu tym lepszy okazał się spadkowicz z III ligi wygrywając 3:2. Sporo bramek padło również w Drwini, gdzie miejscowy GKS pokonał Dunajec Zakliczyn 3:1. Trzy punkty zainkasowała również Limanovia Limanowa, która pokonała ekipę z Szaflar 2:1. Bardzo dobrze rundę wiosenną rozpoczął BKS Bochnia, który na własnym stadionie pokonał Barciczankę Barcice 3:0. Jedyny remis jaki zanotowano w 16 kolejce padł w meczu rezerw Sandecji Nowy Sącz z Orkanem Szczyrzyc.

Po 16 kolejce liderem rozgrywek IV ligi gr. wschodniej jest Poprad Muszyna, który ma na swoim koncie 40 punktów. Tuż za nim znajduje się Unia Tarnów, która tracie zaledwie dwa „oczka”. Na najniższym stopniu podium znajduje się z kolei zespół z Limanowej mający 37 punktów. Na samym dole tabeli znajduje się za to Olimpia Pisarzowa, która w przerwie zimowej wycofała się z rozgrywek czwartoligowych.