17 lutego 2019

Rafał Policht o sobotnim sparingu

Rafał Policht (trener CANPACK Okocimski Brzesko): -„Mimo, że mieliśmy dziś wysoki wynik to nie do końca jestem zadowolony ze skuteczności zawodników. Końcowy rezultatem był również spowodowany brakiem sił naszego przeciwnika i na pewno nie można popadać w samozachwyt. Założenia na ten mecz były trochę inne i nie do końca się z nich wywiązywaliśmy ale o tym będziemy rozmawiać w szatni. Na pewno brakowało ustawień taktycznych, które mieliśmy założone przed tym meczem. Jeśli chodzi o ustawienie to nie potrafiliśmy utrzymać tego co powinniśmy i na tym będziemy pracować.

Cały czas mocno pracujemy, żeby nie brakło nam zdrowia bo wiemy jak wymagająca i wyrównana jest IV liga. Mamy swój cel jakim jest utrzymanie i zrobimy wszystko żeby ten go osiągnąć. Na razie przygotowania przebiegają bez żadnych zakłóceń i robimy to co mamy zaplanowane.

Chcemy jak najszybciej przenieść się na naturalne boisko. W tej chwili nie mamy możliwości trenowania na dużym boisku i tak na prawdę co tygodniowe sparingi są dla nas treningiem, w którym możemy sprawdzić swoje ustawiania oraz odległości między zawodnikami bo w tygodniu nie mamy takiej możliwości.

Są niewielkie ruchy kadrowe, niewielkie bo bazujemy na swoich wychowankach oraz swoich zawodnikach. Mamy dwóch nowych zawodników ale nie chce o nich jeszcze mówić. Odeszło również kilku chłopaków ale ze względu na studia nie mogli oni trenować regularnie a tego wymagamy. Najważniejsze, że trzon drużyny został zachowany i myślę, że nie będzie źle.

Rundę rewanżową nie możemy spokojnie zacząć, musimy ją zacząć bardzo dobrze bo gramy pierwszy mecz z Tarnovią, który jest dla nas bardzo istotny jeżeli chodzi o cel jaki mamy. Wygrywając z nimi zostawiamy ich na 9 punktów i to jest cel na ten mecz i zrobimy wszystko żeby go wygrać.”

Wysłucham Grzegorz Golec z RDN Małopolska.

Komentarze