23 stycznia 2019

Relacja z obozu przygotowawczego w Dębicy

Zawodnicy Akademii Piłkarskiej CANPACK Okocimski Brzesko w ubiegłym tygodniu przebywali na tygodniowym obozie przygotowawczym do rundy rewanżowej sezonu 2018/2019. W przygotowaniach wzięło udział 45 zawodników juniorów starszych, juniorów młodszych oraz trampkarzy starszych. W tym czasie młodzi adepci piłki nożnej wraz ze sztabem szkoleniowym mieli do dyspozycji pełnowymiarowy stadion piłkarski, dwa boiska treningowe, halę sportową, basen o wymiarach olimpijskich oraz siłownię.

Zawodnicy oraz trenerzy nie mogli również narzekać na wyżywienie jakie zastali w hotelu. Posiłki były bardzo urozmaicone oraz przystosowane specjalnie dla sportowców co było kolejnym atutem pobytu w tym ośrodku. Początek pobytu ze względu na pogodę był trochę utrudniony, jednak nie przeszkodziło to w pełni wykorzystać planu jaki był założony. Trenerzy z pewnością mogą być zadowoleni z pracy jaką wykonali zawodnicy..

Jeżeli chodzi o podejście samych zawodników do obozu to jesteśmy pod dużym wrażeniem zaangażowania wszystkich chłopaków. Fajnie się obserwuje postęp zawodników, których obserwujemy od dłuższego czasu. Widać, że cały ten czas, który poświęcają na każdym treningu nie idzie na marne przez co stają się co raz lepszymi zawodnikami – mówi trener Radosław Jacek.

Podczas obozu każda z grup codziennie odbywała od dwóch do trzech jednostek treningowych. Na treningach poświęcaliśmy dużo czasu na taktykę oraz na organizację gry. Oprócz zajęć na boisku przeprowadziliśmy mnóstwo analiz z treningów, które mogliśmy nagrać i wykorzystać do własnych potrzeb.

Na obozie nie zabrakło również spotkań kontrolnych. Drużyny juniorów rozegrały dwa sparingi pokonując DAP Dębica 2:0 oraz remisując z Wisłoką Dębica 1:1. Zespół trampkarzy odniósł za to przekonujące zwycięstwo z DAP Dębica wygrywając aż 6:2.

W obecnym tygodniu w tym samym ośrodku przebywają kolejni zawodnicy AP CANPACK Okocimski Brzesko. Tym razem obóz przygotowawczy wyjechało 50 zawodników w tym młodziki oraz trampkarze młodsi.

Komentarze